Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek mennyi értelme...

Szerintetek mennyi értelme van a SEO-nak a Google Adssal szemben?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag friss webáruházunk, amit igyekszünk felfuttatni. Azt gondolom, egy igényesen felépített kis oldalunk van, sok termék, de a kérdés szempontjából ez nem feltétlenül releváns.


A lényeg, hogy keresőoptimalizáltuk az oldalt, sok termékünk nemhogy az elsö oldalra került, de van, ami a 2-4 helyen szerepel egy ideje.


Na most, van egy-két termékünk, amit "vásárlócsalogatóként" a konkurenciához képest jóval olcsóbban adunk, és ennek kapcsán elindítottunk tesztként ADS hirdetést. Ha megy a hirdetés, napi 3-4-5 megrendelés is jön a termék kapcsán, többet is vesznek belőle egyszerre (fogyóeszköz).


Ha kikapcsoljuk a hirdetést, akkor viszont leállnak a vásárlások, pedig ez a termékünk kulcsó alapján is mindig a 2-3.helyen szerepel a keresőben. De mintha tök mindegy lenne, mert senki nem kattint rá, pedig sok SEO-val foglalkozó oldalt olvasva azt hittem, ez generálja majd az organikus forgalmat.


A francokat. A Search Console alapján jó, ha napi 1-2 ember rákattint organikusan.


Szerintetek ma már mindenki a Google Ads hirdetések alapján vásárol, ott kattint? A SEO, mint olyan befellegzett?



2022. jan. 31. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

A kettő nem egymás konkurenciája, hanem egymás kiegészítője.

Az Ads arra való, hogy egye-egy akciót megfuttass vele, a SEO pedig inkább márkaépítésre.

2022. jan. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, igazad van, akkor mondjuk úgy, azt hittem, ha a kereső elejére kerülünk, "ingyen" is jönnek majd a megrendelések, mert akit érdekel az adott termék, az ránk talál hirdetés nélkül is.


De most azt làtom, hogy második helyen szereplünk és a kutya nem kattint az oldalra, pedig egy népszerű termékről van szó. Nem az, hogy nem veszik, rá se kattintanak. Majdnem mindegy lenne az is, ha a kereső 100.oldalán lennénk.

2022. jan. 31. 16:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan terméket árultok, ami minden nap eszében van az embereknek, hanem csak amikor meglátja egy reklámban, akkor jön rá hogy venni kellene.

Mit árultok?

2022. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A SEO keresőoptimalizálás, az Ads pedig hirdetési felület bérlés. A kettő nem egymás helyettesítésére való. Hirdetésre nagyobb ritkán kattintanak, ebben semmi meglepő nincs.
2022. febr. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4-es figyelmedbe ajánlom ezt a szövegrészt:


"Ha kikapcsoljuk a hirdetést, akkor viszont leállnak a vásárlások, "

2022. febr. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ez azért meglepő, mert...? (Nem értem hogy jön most ez ide a válaszomra)
2022. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gugli mindig előre rakja az adsos találatokat. Ezért veszik azt.
2022. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Google ads nélkül 2.-4. hely azért elég jó. Szóval van értelme a seonak.
2022. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De mi értelme van, ha nem kattint rá senki?


A hirdetett terméket nyilván akkor látják, ha beírják az adott termék nevét, mert azt keresik.


De ha éppen nem megy hirdetés, ez a termék akkor is ott van a 2-3. helyen, és konkrétan senki nem kattint rá az oldalra. Látom, mert követem Analyticsben, az elmúlt héten összesen 7 kattintás volt.


Akkor az első helyen mennyit kapnék, 12-t? Azért ez elég gyenge... :/


Mármint értitek a lényeget, azt hittem, ha előre kerülök, hirdetés nélkül is jön majd a termékre a forgalom, hiszen az ingyen van, de nem :O

2022. febr. 2. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy google adsal akkor is megjelenik a hirdetés ha nem azt keresik, hanem csak releváns?
2022. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!