Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress telepítés - Forbidden?

Wordpress telepítés - Forbidden?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Wordpresst telepítenék a cPaneles tárhelyre. A gond az, hogy a wordpress telepítése Forbidden hiba miatt nem lehetséges. Többször újramásoltam a fájlokat a tárhelyre, próbáltam egy adott mappába tenni, de sajnos így sem sikerül.

A fájlok jogosultságai rendben vannak, a .htaccess fájlt töröltem.

Egy másik .php fájlt behúztam a wp-adminba, érdekes módon az működik. Csak a wordpress nem.

Esetleg bármi ötlet? Köszönöm előre is.



2022. ápr. 26. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a tárhelyszolgáltatótól, biztosan segítenek!
2022. ápr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sérült htaccess vagy jogosultsági probléma szokta ezt okozni. Kérdezd a tárhelyszolgáltatót.
2022. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pont ezért nem értem a hibát. A .htaccess fájlt eltávolítottam és a jogosultságok is rendben vannak. Legalább 3-szor megnéztem, ha nem többször. :D

Mindenesetre köszönöm. Azért ha valakinek van még ötlete és leírja, szintén megköszönöm.

2022. ápr. 26. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a wp-config.php fájlban keresném először a hiba okát.

Első körben nézd meg az attirbútumokat. A tulajdonos és csoport olvasásnak be kell pipálva lennie.

Továbbá a karakter kódolással is lehet probléma, szintén a wp-config.php fájlban, ez UTF-8 legyen (ne legyen BOM benne).

2022. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 4-es. Viszont sajnos wp-config.php fájlról még nem beszélhetünk, ez csak akkor játszana, ha már fel lenne a WP telepítve.

Mivel még telepítés előtt állok, csak wp-config-sample.php fájl van a könyvtárban.

2022. ápr. 26. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen/melyik tárhelyen van az oldal? Tudja a WordPress-hez szükséges szolgáltatásokat? A PHP beállítások rendben vannak? A szükséges kiterjesztések be vannak kapcsolva?

Meg kellene nézni ahhoz, hogy érdemben tudjak segíteni, így látatlanban nehéz lesz, de ha egy teljesen új oldalról beszélünk, egyértelműen a tárhelynél nem stimmel valami, viszont jó esetben csak beállítás probléma.

Legalább PHP 7.4-es verziót válassz, de ajánlott a 8.0 vagy 8.1 (én a PHP 8.0 verziót ajánlom, mindig az egyel régebbi a legjobb választás, azzal az összes népszerű téma és bővítmény kompatibilis, mivel már ehhez szinte biztosan felkészítették őket).


Ha nem sikerül, a tárhely szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot. Sok tárhelynél van alkalmazás telepítő (script installer), azzal is lehet próbálkozni.

2022. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cpanel elég balfékes megoldása van több helyen is. Nem elég neked az adatbázist létrehozni, de jogosultságot is kell neki adni hogy írhasson bele...

Ezért forbidden, nincs jogosultságod az adott userrel az adatbázisba írni.

2022. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!