Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok adatbázist...

Hogyan tudok adatbázist készíteni egy saját weboldalhoz ?

Figyelt kérdés
Tehát lenne egy weboldalam amit én készítettem és ehez kellene egy adatbázis. Azt hogy tudom megoldani hogy van egy bejelentkezős része a weboldalnak és azt szeretném hogy a bejelentkezési adatokat mentse az adatbázisba ?

2022. ápr. 27. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindenféle kódokat kell hozzá írogatni, nem tetszene.
2022. ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem feliratkozó / regisztráció -s részt akartál mondani bejelentkező helyett?


Mert ilyenkor kell az adatbázisba eltárolni a felhasználó nevet és a (kétszer bekért) jelszót (miután csekkoltad, hogy mindkét alkalommal ugyanazt a jelszót írta be a regisztráló kliens).


Ezt követően kell INSERT - elni az adatbázisba az értékeket (és persze a jelszó esetén minimum(!) egy SHA függvényt sem árt használni.


Ez volt a regisztráció, ekkor kell eltárolni pl a jelszót is.

Később, amikor majd bejelentkezik a kliens a tárolt username - password - öt kell összevetni a tárolt adatokkal.


Vagy nem erre gondoltál?

2022. ápr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok: javítás:

"Később, amikor majd bejelentkezik a kliens a tárolt username - password - öt kell összevetni a tárolt adatokkal."

HELETT:

"Később, amikor majd bejelentkezik a kliens a tárolt username - password - öt kell összevetni a bejelentkezéskor megadott adatokkal."

2022. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ó bazzz... már a gépeléshez is fáradt vagyok...nyiván "HELYETT" - et akartam írni.. :)
2022. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"egy SHA függvényt sem árt"

2022 van, jussunk el a PBKDF2/bcrypt/scrypt/argon2 -ig


ha van már adatbázisod, akkor amelyik szerveroldali nyelvet használod, megnézed, hogy kell csatlakozni vele, PHPnál pl. a PDO vagy mysqli

illetve figyelj oda, hogy escapelve legyenek az adatok

lásd: [link]

2022. ápr. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

@5

Mint írtam: "minimum(!) egy SHA függvényt sem árt". Épp azért írtam, hogy minimum, mert 2022 van és azért, hogy SHA, mert totál kezdő a kérdező. Szerintem még PHP - vel, illetve SQL -lel sem nagyon lehetett dolga, így csak a legalapvetőbb, legegyszerűbb dolgokra szorítkoztam (Gondolod, hogy tudja azt pl, hogy mi a secure hash algorithm? (Pláne nem akartam beijeszteni a PBKDF2/bcrypt/scrypt/argon2 -vel)).

2022. ápr. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok mint pl Facebook-nak van a bejelentkezős része és amit oda be írsz felhasználó nevet és jelszót azt el tárolja valahol. Egyébként egy játékhoz lenne.
2022. ápr. 28. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Értjük, de, ahogy azt te is látod, 5 - ös leírta a lényeget (még az SQL injection elleni védelemre is felhívta a figyelmedet).


Ha ennyiből nem világos, akkor neked nem adatbázisra, hanem egy alapszintű web prog. kurzusra van szükséged. Ez viszont sajnos meghaladja e fórum lehetőségeit.

2022. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szokásos, vezettem már autót, sőt, cseréltem már olajat, szóval hogyan építhetek formula 1-es autókat?
2022. máj. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!