Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megbízható ingyenes weboldal...

Megbízható ingyenes weboldal készítő?

Figyelt kérdés

Olyan oldalt keresek ami megbízható, könnyen használható, és sok funkció található rajta. Olyat ahol tudok weboldalt készíteni.

A wordpressre azt írták, hogy könnyen feltörhető és nem a legjobb. A webnodon nincs sok lehetőség.

Legyszi ne spam hozzá szólások jöjjenek



2022. máj. 5. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Definiálnád hogy mit értesz "weboldal készítő" alatt?
2022. máj. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ingyenes weboldal építők hátránya, hogy a legtöbb szolgáltató hirdetést helyez el. A másik hátrány, hogy ha bármilyen probléma van, vagy megszűnik a szolgáltató (amire a múltban elég sok példa volt), akkor nincs lehetőséged máshová váltani, mivel nem tudsz mentést készíteni az oldaladról. Továbbá ha ingyenes, az csak aldomaint ad, ami nem a tiéd. Sok szolgáltatónál az alap verzió ingyenes (és előfizethetsz prémiumra), ezeknél korlátozott a tárhely és/vagy a használható funkciók.

Az ingyenes megoldásokat inkább tanulásnak gyakorlásnak ajánlom, esetleg nagyon kicsi személyes oldalakhoz (túl sok munkát nem szabad rászánni).


Ezek a népszerű magyar szolgáltatók:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Külföldiben a legnépszerűbbek:

[link]

[link]

[link]


-----

"A wordpressre azt írták, hogy könnyen feltörhető és nem a legjobb."


Ez részben igaz, alap beállítással valóban nem a legbiztonságosabb. Valamilyen security bővítményt ajánlott (kötelező) feltelepíteni. Én az All In One WP Security & Firewall bővítményt ajánlom: [link]

Fontos, hogy ezt konfigurálni is kell, nem elég feltelepíteni, végig kell menni mindenen, és amit szeretnél, azokat bekapcsolni.

Ha ez fent van, és minden be van állítva (tűzfal, fájlrendszer titkosítás, rejtett admin belépő oldal, illetve nem admin a felhasználónév) akkor elég biztonságos. Ami még fontos, hogy a frissítéseket legalább 1-2 hetente ellenőrizni és telepíteni kell.


Azt is írtad, hogy nem a legjobb, ezzel én szintén nem értek egyet. Az alapértelmezett Guttenberg építő, és a gyári témák valóban nem túl jók, ezeket én sem ajánlom. Viszont WordPressben nagyon profi weboldalakat lehet építeni, és gyakorlatilag mindenre alkalmas, nem csak bloghoz, hanem webáruházhoz, fórumhoz, chathez és még sorolhatnám. Sőt, ezek egyetlen regisztrációval használhatóak (mármint egy oldalon belül minden lehet, és egyikre sem kell külön-külön regisztrálni).

Sajnos a WordPress-re is igaz, amit fent írtam, hogy az ingyenesnek korlátozott a tudása. Sok helyen azt mondják, hogy prémium témákat kell használni (ez szintén csak részben igaz), van néhány egész jó ingyenes is.


[link] - ennek is van ingyenes és pro verziója, az Elementor Free témákat ajánlom. Egy alap (elsősorban szöveges és fényképes) weboldalhoz megfelel az ingyenes verzió.

[link] - nagyon tetszetős ingyenes témák WordPress-hez (ez szinte van olyan jó, mint sok prémium téma).

[link] - itt is van néhány nagyon jó ingyenes téma, többek között magazin és blog oldalhoz.


Szerintem a WordPress-el jobban járnál, mint bármelyik ingyenes weboldal építővel. Erről tudsz biztonsági mentést készíteni akkor is, ha ingyenes tárhelyen van, ezért nem kell attól tartanod, hogy elveszik a befektetett munkád és időd. Ehhez is van egy nagyon jó bővítmény, az UpdraftPlus: [link]

Én Google drive-ot szoktam mentés helyként használni, érdemes külön fiókot regisztrálni hozzá.

2022. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

"A wordpressre azt írták, hogy könnyen feltörhető és nem a legjobb."


Ja more, azért használja mégis mindenki...

2022. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

wordpressnél ami leginkább törhető azok a rossz minőségű pluginek, azt leszámítva az alap teljesen jó

mindenki azt használja, a kormányzati oldalaktól kezdve a hírportálok stb.


itt van egy ingyenes hoszt:

[link]

2022. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 vmg ***** válasza:
Attól is függ milyen weboldalt szeretnél csinálni.
2022. máj. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Publii, mint szerkesztő


Netlify, mint tárhely



Mindkettő telejsen ingyenes.

2022. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
melyik a legnagyobb tárhelyű?
2023. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!