Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Azok a weboldalak ahol nagymér...

Azok a weboldalak ahol nagyméretű fájlok vannak hogyan költenek be olyan gyorsan?

Figyelt kérdés

Több weboldalt láttam már, amik HD képeket használnak akár háttérként is, de egy szempillantás alatt betölt az oldal. Viszont amit én csináltam kb 2-3 másodperc mire betölti az oldalt.

Az ilyen weboldalakat hogyan csinálják, milyen képformátummal illetve hogyan javítják a betöltés teljesítményét?



2022. aug. 15. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2022. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Pár kérdés még:


- hogyan csináltad az oldalt?

- van az oldaladnak Domain neve vagy esetleg szervere?


- Milyen eszközön próbáltad az oldalakat?


Ezek alapján pontosabb válaszokat tudok adni.

2022. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Egyszerű HTML, CSS és PHP oldal. Wampot töltöttem le és ott használom ott jó is, de egyik ismerősömnek van tárhelye és domainja az Mhostnál, próbaképp oda töltöttük fel és ott volt lassú. Számítógépen, Edge böngészőben.
2022. aug. 15. 13:07
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Lehet ebben az esetben több probléma is.


1. Lehet , hogy az internethálózatod túl van terhelve.


ha az interneteded sokan használják vagy nagyon sok dolog fut rajta lehet, hogy az oldaladat nem tudja megfelelően betölteni ( bár ha más oldalt betölt gyorsan akkor valószínűleg nem ez a probléma)


2. Gyorsítótár


az is lehet, hogy az oldalad gyorsítótára van megterhelve.


3 . CSS


Az is gyakori probléma, hogy a CSS nincs optimizálva. Javítás :


"

Ha több külső CSS-fájlja van, egyesítse őket egy vagy néhány fájlba.

Távolítsa el a külső CSS-t, és használja helyette a belső CSS - t.

A „médiatípusok” használatával adja meg, hogy mikor kell betölteni bizonyos CSS-fájlokat.

"

4. Feltöltés


ha az oldalad feltöltése után tapasztalsz problémát az is lehet, hogy a szolgáltatónak nem elég gyorsan futnak a szerverei.


5. Böngésző


ajánlom, hogy ne Edge- t használj hanem inkább Firefox- ot. Chrome is jó de a Firefox jobb ebben az esetben( a saját weboldaladhoz).


6 . Bővítmények


még gyakori , hogy a böngészőhöz letöltött bővítmények lassíthatják.


7. #1 küldött egy linket ezt is nézd olvasd el.

2022. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De a képek mérete is lehet probléma .
2022. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb weboldalakat ugyan így HTML, CSS, JS, PHP - vel csinálják. Az egyik oka, hogy gyorsan tölt be , hogy a szerver ahova fel van töltve semmi akadályba nem ütközik , mert nagyon erős szervereket vesznek.
2022. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#4 es voltam
2022. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor lehet a szerverrel van a gond. Utána is nézek majd a paramétereinek a szolgáltató oldalán.
2022. aug. 15. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel!

2022. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Argloss ***** válasza:

Az is sokat segít, ha nem kell az összes képet egyszerre betölteni:

[link]

2022. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!