Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A domain előző tulaja vissza...

A domain előző tulaja vissza akarja kérni a domain nevemet. Milyen jogai vannak?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori. 2016-2019 között működtetett valaki egy webshopot "XY1" néven, 2020ban a domain előfizetése lejárt, így ezt bárki szabadon megvásárolhatta volna. Én 2021ben vásároltam meg az "XY1" domaint. Mint ahogy az előző tulaja, én is felépítettem rá egy webshopot, ami körülbelül már egy éve üzemel. Erre a napokban felhívott a domain név korábbi tulaja, hogy szeretné visszakapni a domaint, mivel ez az övé, és én jogtalanul használom stb... A lényeg hogy ha nem teszek neki eleget bíróságra, ügyvédhez fog fordulni.


Ha tényleg így tenne, mit érhetne el vele? Számomra ez eléggé abszurdnak tűnik.



2022. szept. 7. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb semmit, fenyegetőzik, a domain lejart, nem fizette, te kifizetted a tied slusz pasz ...mond meg neki, hogy fel is fordulhat a domain mar a tied, nem hagy beken te fogod feljelenteni zaklatasert.
2022. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud semmit csinálni, nem érdemes vele foglalkozni. Jó áron eladhatod neki ha érdekli.
2022. szept. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Eladást megemlítettem neki, de természetesen neki ingyen kéne.

És csak azzal jön, hogy egykor ezen a néven futott az ő webshopja is, megvan még a Facebook, Instagram oldala is, és hogy onnan érkezhetnek hozzám vásárlok...Csak hogy arra az oldalra senki nem téved már, valamint az én insta, face oldalamon jóval több követő van. Igaz hogy a név ugyanaz.

De ez nem egy bejegyzett, levédetett márka vagy cégnév. Szimplán egy jólhangzó szópár, ami az értékesített terméket jól jellemzi.

2022. szept. 7. 17:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozik. Forduljon bírósághoz, akárkihez. A költségeket ő fizeti, és ha ügyes vagy még a tiédet is rá tudod verni. Pontosan ezt jelenti, hogy "lejár a domain" nem fizeti elveszik, és akkor bárki megveheti ismét. Azért elég hosszú idők vannak itt, azért az alatt csak észreveszi, hogy mi van. A domain szolgáltató már hetekkel korábban naponta küld emailt, hogy fizess vagy lejár. Aztán ha lehárt (ha .hu-s akkor még mindig van 90 napja arra, hogy befizesse és visszakapja. Azért ha neki ez a 90 nap kevés volt akkor így járt. Ezeket hívják a szakzsargonban idiótának).
2022. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Így van. Én 2021 szeptemberében vásároltam a domaint. De már 2020 év elején bárki hozzájuthatott volna.

Ha ennyire kellett neki ez a domain, nem hagyta volna, hogy lejárjon.

Véleményem szerint szimplán hasznot akar csak belőle húzni, valamint lehet zavarja, hogy nekem megy a webshop, ellenbe vele.

2022. szept. 7. 17:42
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5: egyetértünk.
2022. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"Én 2021 szeptemberében vásároltam a domaint."


Nem. Te, akárcsak minden felhasználó e témában BÉRLED a nevet! A befizetett összegtől függően 1-10 éves intervallumban.


"Milyen jogai vannak?" Semmilyen...



"megvan még a Facebook, Instagram oldala is, és hogy onnan érkezhetnek hozzám vásárlok"

Kérd meg, hogy legyen szíves törölni azokat. Vagy legalább az URL hivatkozásokat. Tekintettel hogy nem kapcsolódik a webbolthoz! És megtévesztheti a közösségi oldalon oda tévedő látogatót.

2022. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor érheti el, hogy megszerezze, ha ő azt levédette.

Minden más esetben üres fenyegetőzés...


Még a google domain neve mikor lejárt és alkamazottja vette meg,

akár milliókért is árulhatta volna, akkor se tudott volna mit csinálni a multi.

2022. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
A weboldalad utal rá, hogy már nem ugyanaz, mit a régi, pl más a design?
2022. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen, minden teljesen más. A logo, a design, a webshop motor, stb..
2022. szept. 9. 15:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!