Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Néhány magyar weboldal fele...

Néhány magyar weboldal fele teljesen felesleges kód, pl. rövid bekezdésenként ismétlődő stílusutasítás, egyéb hülyeségek. Ez minek köszönhető szerintetek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a praktikumra, lustaságra, tudatlanságra... Azért írtam, hogy magyar, mert most csak ilyeneket néztem, és példát nem fogok felhozni. Viszont olyanokat is gyakran látok, hogy "táblázatszerűséget" sok-sok space-lenyomással akarnak összehozni, vagy beírják az e-mail címet, ami nem link, tehát ki kell másolni... Utolsó példa: nagy felbontású kép lekicsinyítve vastag fehér kerettel persze, galéria funkció nélkül, ez persze csak akkor derül ki, ha a képet új lapon nyitom meg, pont ezt remélve.
2022. okt. 15. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Több különböző kérdést is felvetettél és különbözőek az okaik:


"rövid bekezdésenként ismétlődő stílusutasítás" <- Utólag módosítják a kódot és lusták a stílusfájlokban módosítani a CSS szabályokat. WordPress esetén például a sablonban kéne turkálni - ha már WordPress, a Divi, Elementor, Beaver Builder stb gyakran csinál ilyet.


"táblázatszerűséget" sok-sok space-lenyomással akarnak összehozni" <- Egyértelműen tudatlanság.


"beírják az e-mail címet, ami nem link, tehát ki kell másolni" <- Ez azért nem feltétlenül probléma, számítógépen sokan nem használják ki a mailto: hiperlinket, így nekik ígyis-úgyis ki kéne másolniuk. Persze meg lehetne oldani, hogy csak mobilon legyen rajta link.


"nagy felbontású kép lekicsinyítve vastag fehér kerettel persze, galéria funkció nélkül, ez persze csak akkor derül ki, ha a képet új lapon nyitom meg, pont ezt remélve." <- Nem világos, hogy pontosan melyik részével van gond. A fehér keret... Izlés és dizájnkörnyezet kérdése. Ha új lapon nyitod meg a képet, akkor nyilván csak a kép fog megjelenni - ez a lényege. Ha rákattintasz a képre és nem történik semmi, mert nincs galéria funkció - Ez sok képnél teljesen rendben van így, én inkább borzalmasan kivitelezett galériákkal szoktam találkozni.


Külföldön nagyobb a piac és az ilyen kisebb oldalak, amiken előfordulnak hasonló hibák néhány hét / hónap után örökre a sírba vonulnak, ezért találkozol velük ritkábban, de ugyanúgy előfordul, nem is kevésszer.

2022. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A képnél az a gond, hogy van a képnek mondjuk 200x200px hely, de mivel vastag fehér kerete is van, ez már csak pl. 150x150px, de ez nem is fontos. Maga a kép lehet, hogy 1000x1000px volt eredetileg, tehát a böngésző kicsinyíti le, hogy beleférjen a dobozba. Ilyet kínai oldalakon is látok. Persze fejlesztésnél nem tűnik fel, csak ha gyengébb a hardver, és/vagy lassabb a kapcsolat.
2022. okt. 15. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak néhány..?

Csak magyar..?

2022. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 "Azért írtam, hogy magyar, mert most csak ilyeneket néztem ..."
2022. okt. 15. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Na vajon minek?
2022. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 22. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!