Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan csinálják azt, hogy az...

Hogyan csinálják azt, hogy az oldalról nem lehet lementeni képeket stb. és a képernyőkép készítés se működik? Full fekete lesz.

Figyelt kérdés

2022. okt. 26. 12:39
1 2
 1/14 Szirty ***** válasza:
69%
Mutass egy olyan oldalt!
2022. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kattintásgátló, simán bele lehet írni a kódba az oldal fejlesztésénél. Viszonylag egyszerű kód, még az ilyen wordpress és társai jellegű sablonokra építkező oldalakba is belepakolható.

Nekem valamelyik blogomon régen úgy volt megoldva, hogy még felugró ablakot is kaptál érte, hogy tedd már meg, hogy nem lopod más munkáját, cupp ;)

2022. okt. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

css / javascript / overlay divet ráraksz / névlegesen háttérképként jeleníted meg a képet.


Ha automatizált grabber ellen akarsz védekezni, akkor mindenféle js varázslatokra van szükséged, hogy nehéz kevesebb mintaillesztéssel megtalálni a kép tagjét a generált html kódban, esetleg lazy-loadingot is lehet alkalmazni, és akkor csak a böngészés emulálásával lehet automatizáltan letölteni a képeket

2022. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"a képernyőkép készítés se működik? Full fekete lesz."

Erre kiváncsi lennék...

2022. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szirty ***** válasza:
Én is...
2022. okt. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pl Netflix oldala is ilyen, kik nem láttak, hallottak ilyenről.

S ha képernyővideózást is csinálna valaki, akkor is full fekete lesz a felvétel.


Kedves, válaszolóknak, pedig köszönöm! Így már tudom merre kutakodjak, tanulgassak tovább.


A felugró ablakos figyelmeztetős ötlet is tetszik. ^^

2022. okt. 26. 20:53
 7/14 A kérdező kommentje:
2022. okt. 26. 22:19
 8/14 Szirty ***** válasza:
100%

Ez nem a web oldal sajátossága hanem a video lejátszó technológia miatt van.

A lejátszó képe nem kerül a videomemóriába, a screen capture meg onnan szedi le a képet. Ezért fekete.


Csak te azt írtad hogy "oldalról lementeni képet" ez meg nagyon nem az.

2022. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Linux -ot használok, nálam gond nélkül megy. :-)
2022. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kustany válasza:
100%

Én láttam nagyon szellemes, de erőforrásigényes védelmet.

A képernyőre kitett kép több darabból volt összeszerkesztve és csak azt a darabot tudtad lementeni, ami fölött a kurzor állt.

Azért mondom, hogy erőforrásigényes, mert ez egy múzeumi oldal és minden képet fel kellett bontani, majd a megjelenítéskor újra összerakni.

Megfizették a fejlesztőket, cserébe nem lehetett képet lopni onnan.

Ami nekem szokott működni, bár az a Fireshot. Ha nem túl fontos a kép felbontása, akkor jól használható.

2022. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!