Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Elmagyarázná valaki az Nginx...

Elmagyarázná valaki az Nginx lényégét? Miért van rá szükség?

Figyelt kérdés

Oké, nem ért a .htaccess fájlhoz, buta, csak a sztatikus .html fájlokat küldi vissza.

Ha van Apache webszerver mögötte és ha az leterheli a 2-4 magot, akkor az Nginx válaszideje is több másodperc lesz, nem? Akkor van értelme? (szerintem csak akkor lenne ha külön szerveren lenne a 2)


2022. dec. 19. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoztam Nginx-el érdemben , de most rákerestem és ezt találtam:

[link]


Illetve:

- PHP-t is tudsz vele futtatni csak máshogy kell konfigurálni

- .htaccess lassít + átalakítható sok benne lévő szabály, hogy Nginx-el menjen


pl:

[link]

2022. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"buta, csak a sztatikus .html fájlokat küldi vissza"

Az inkább statikus akar lenni.

Egyébként rohadtul nem.

Parancsolj: [link]

Nem egy modern, dinamikus weboldalról tudok, ami Nginx alapú.


Két külön szerverszoftverről beszélünk. Az Nginx kicsi, gyors, viszont azért nem olyan fullextrás, mint mondjuk az Apache. Az Apache meg kb. mindent tud, de azért teljesítményileg némileg elmarad az Nginx-től. Általában nem is szokták a kettőt egyszerre telepíteni. Csak a kettőből az egyiket, leginkább attól függően, hogy az üzemeltető melyiket preferálja. ;-)

2022. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-re gondoltam most, pl. Hestia panel. Nem látom értelmét ha az Apache leterhel, akkor ígyis-úgyis lassú lesz az Nginx is.
2022. dec. 19. 13:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Az nginx nagyon jó statikus tartalom kiszolgálásában (gyors), így lehet offloadolni ezt a feladatot rá
2022. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Külön VPS-re gondolsz?
2022. dec. 20. 09:04
 6/13 anonim ***** válasza:
#4-es reverse proxyként apache server elé, erre gondolsz?
2022. dec. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen apache szerver elé, de igen. Én pl. django szerver előtt használtam (bár ez nem production projekt volt).

De azért így csináltam anno, mert így a különbőző szerverek sajátosságait elrejteni (pl. https használt algoritmusok) és azt olvastam, hogy a statikus tartalmakat amúgy is érdemes vele kiszolgálni

2022. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha külön szerveren van az Nginx előtte, gondolom cache-li is a kéréseket HTML formátumban, arra hogy vetted rá?
2023. jan. 10. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ugyanazon a szervergépen futtattam (szerver alatt magát a szoftvert értettem, ez lehet nem volt egyértelmű, bocsi)
2023. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem, mert így megint ott vagyunk: ha az Apache leterheli a 4 magos CPU-t akkor az Nginx válaszideje is lassú lesz (CPU feldolgozási sorrend). Így kezdem érteni a LiteSpeed és OpenLiteSpeed lényegét, felesleges másik webmotor.
2023. jan. 11. 08:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!