Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám a Google Play...

Hogyan tudnám a Google Play Áruházban lévő alkalmazás értékeléseit szövegesen kimenteni?

Figyelt kérdés
Elvállaltam egy plusz munkát, piackutatás. Egy multicég telefonos applikációjának a csillagos és szöveges értékeléseit kell feldolgoznom. De 120 ezer értékelés van, valahogy ki kellene nyernem akár csak egy .txt-be, mert annélkül lehetetlen, vagy örökkévalóságig tart. Sajnos ennyire már nem értek hozzá, segítséget szeretnék kérni. Köszönöm!
2023. jan. 12. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni ezt megcsinálni, ha csak azt nem, hogy lemented az app adatlapját böngészőből, és a HTML kódból kimazsolázod a véleményeket valamilyen félautomatizált módszerrel (pl. regex-es keresés-csere).


Másik lehetőség, hogy egy PHP, Phyton vagy valamilyen programozási nyelven írt scripttel letöltöd az oldalt, megkeresteted benne a véleményeket tartalmazó HTML elemeket, és kiszeded belőle a szöveget, de ehhez nyilván programozói tudás kell.


Harmadik lehetőség, hogy megkéred az app fejlesztő céget, hogy a Google Play Console-ból töltse le és adja oda neked a véleményeket tartalmazó jelentést. Ez egy CSV fájl, amiben benne van a vélemények adatai, és persze maga a vélemény szövege. Ezt a fájlt akár már Excellel vagy LibreOffice-szal is fel tudod dolgozni.

Ugyanez pepitában, hogy a véleményekre mutató Cloud Storage URL-t kéred el, és mellé valamilyen korlátozott hozzáférést. Ehhez van egy gsutil nevű Python script, amivel automatizáltan fel tudod dolgozni a lekért adatokat.

Persze, ha nem ismerős cégről van szó, ezeket soha a büdös életben nem fogod megkapni.


Szóval, egy minimális programozói tudás nélkül elég esélytelen, hogy meg fogod tudni oldani ezt a feladatot.

2023. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jaja, ahogy #1 mondja.

Én úgy csinálnám, hogy Ctrl+Shift+J-ből kimásolom az érintett HTML kódot, Notepad++ban pedig kitörölgetem Keresés/Cserével az azonos forráskód elemeket, hogy csak a szöveg maradjon.

Szerintem mire megkéred a fejlesztőt, hogy küldje el neked CSV-ben, és vársz a válaszára, addigra kész is lennél.

De ha gondolod, mondhatsz egy összeget és megcsinálom, lehet velem alkudozni :D

2023. jan. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

nem te vagy az első aki ilyesmivel próbálkozik

[link]

2023. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!