Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miket vegyek figyelembe, ha...

Miket vegyek figyelembe, ha weblapot szeretnék készíttetni? Miben érdemes előre megegyezni?

Figyelt kérdés

Nagyon fogalmatlan vagyok benne sajnos, a terv fejben megvan, de nem tudom kit válasszak és mi alapján.


Gyorsan leírom mit szeretnék:

Egy weboldalt, amire szeretnék feltölteni egy témával kapcsolatban kb 30db videót.

Ebből 25 fizetős lenne, egy egyszeri díjat kell megvenni és bármikor nézhető mind.

A másik 5db egy gyors összefoglaló, hogy mit kap aki vásárol, ez ingyen lenne, regisztráció után lehet megnézni, és ha feliratkozik a hirlevélre, akkor oda is elküldjük a linket az ingyenes videókhoz.


Nagyon fontos, hogy a fizetős részre ne tudjon belépni az, aki nem fizetett!


Szeretnék bele egy kosarat, ami 2 dolgot tartalmazna. Egy fix díjat, ahogy fent említettem, egyszeri fizetés.

Illetve egy havi díjat, ami tartalmaz plusz havi személyes foglakozást.


A weboldal dízájnja letisztult, modern, semmi csicsa.

Kb 3 menüpont lenne és semmi több.

Tudja kezelni a havidíjas felhasználókat, és értesítse őket 1 nappal a lejárat előtt, illetve ha nem hosszabbít fizetéssel az illető, nekem is jelezzen, hogy ki kell rakjam a csoportból.


Az oldalra ritkán, kb 3-6 havonta talán felkerülne pluszba 1-2 videó, kiegészítés képpen.

Ezen kívül semmi módosítást nem szeretnék rajta.



Kérdéseim, amik nem világosak számomra:

-Akivel csináltatom, csak az tudja onnantól frissíteni az oldalt? Ő felel az esetleges feltörésekért vagy hibákért?

-ha netán másnak adnám át a kezeléshez szükséges dolgokat, mik lennének azok, amiket birtokolnom kell, mint weboldal tulajdonos, hogy bármikor lehessen szerkeszteni?

-a videókat milyen formátumban kell mentenem, hogy könnyű legyen neki feltöltenie?

-automatikus számlázást tudja csatolni azonnal magától? Illetve hogyan lehet megoldani, hogy csak magánszemély tudjon nálam vásárolni? (Ha esetleg katára váltanék később, de jelenleg EV leszek mellékállásban)

-az oldalak alján az ÁSZF, impresszum, adatvédelmi nyilatkozat, cookie, stb. Ezt ki írja meg? Ez is a weblapszerkesztő feladata és tudni fogja?

Kell valami hivatalos személy hozzá? Jogász esetleg?

(Egyéni vállalkozásom ki van már váltva rá, az alatt fog futni)


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de minden hasznos infót elfogadok.


Ahogy olvasgattam, egy ilyenért kb 150-250 ezer ft-ot kérnek, ti mit gondoltok?

Illetve mennyi idő összerakni egy ilyet, ha valaki nekilát?


Sokat nézegettem már neten. Céggel nem szívesen csináltatnám, mert nagyon drágák. Valami szabadúszót keresnék, vagy magánszemélyt, de rengeteg van belőlük is.

Azon kívül, hogy megnézem a referenciáit, mi alapján válasszak weblapkészítőt?


Köszi előre is!


2023. jan. 27. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
"az oldalak alján az ÁSZF, impresszum, adatvédelmi nyilatkozat, cookie, stb. Ezt ki írja meg? Ez is a weblapszerkesztő feladata és tudni fogja?" Ezt nem fogja a weblapszerkesztő megírni (esetleg valahonnan átveszi kicsit megmókolja) de a legjobb ha ezt egy erre szakosodott jogásszal iratod meg.
2023. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor megírom magam. Van 3 oldal is ami azzal foglalkozik, amivel én is szeretnék. Kimásolom mindhármat és én összeollózom őket, ha az elég és nem kell hivatalos személy hozzá.


Többi kérdésemre válasz esetleg?

2023. jan. 28. 00:36
 3/4 anonim ***** válasza:

2: Jogvédett tehát ha így összemásolod és erre rájönnek akkor megszívhatod.


A többi egy sima webáruház, ahol egy (néhány) videó a termék. A 150-200 eFt+ÁFA reális ár egy ilyenért.


A videókkal még lesznek gondok, mert az nem annyira triviális úgy feltenni, hogy ne (nehezen) lehessen letölteni.

2023. jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Ha már csináltatsz, ezt a részt mindenképp automatizáltasd le:


"illetve ha nem hosszabbít fizetéssel az illető, nekem is jelezzen, hogy ki kell rakjam a csoportból."

2023. jan. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!