Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Javascript ki tudja olvasni,...

Javascript ki tudja olvasni, hogy egy folderban hány kép van? vagy fájl? Ha igen, hogyan kell?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt kétlem, mert sandboxban fut a böngészőn belül. Max akkor, ha kifejezetten engedélyt kér a böngészőtől, ami pedig a usertől, de az a gyanúm, hogy nincs ilyen API
2023. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A javascript semmilyen módon nem tud hozzáférni a futtató számítógép merevlemezéhez (hála az égnek). Úgyhogy a válasz az, hogy nem.
2023. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez így elég fura, mert ha tudom, hogy mondjuk van image1.png, image2.png, image3.png, és ezeket használom akkor oké. És azt mondjátok sehogyan nem tudhatom meg, hogy van-e image4.png? De ha error dob, arra, ha be akarom tölteni, akkor megtudom mégis. Az errort pedig le lehet kezelni, tehát megtudom, nem?
2023. jan. 28. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:
megismétlem lassan hátha akkor sikerül felfognod: A javascript semmilyen módon nem tud hozzáférni a futtató számítógép merevlemezéhez (hála az égnek). Úgyhogy a válasz az, hogy nem.
2023. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség! Mert be tud tölteni egy képet, amely a futtató számítógép merevlemezén van. Nálam a futtató számítógép egyben a kliens is. De ha neked jobban tetszik és félreérthető voltam, akkor ne nevezzük futtató számítógépnek, nem is írtam ilyent a kérdésben. Arról a folderről beszélek, amelyből képeket be tud olvasni, és amely számára elérhető. De íram a példát, szerintem világos.
2023. jan. 28. 23:43
 6/12 A kérdező kommentje:
Magával a javascripttel egy folderben lévő képeket például be tudja olvasni, és azt kérdem, hogy meg tudja-e határozni, hogy hány kép van ott. Például random képet akarok beolvasni, de nem mondom meg neki hogy 10 kép van image1, image2, stb. néven, hanem lehet image10 után is akármennyi, és egyenletesen randomot szeretnék.
2023. jan. 28. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:
A weblap meg tud nyitni fájlt, de ehhez a böngésző meg fog nyitni egy dialógust, ahol a felhasználó megnyitja az adott fájl. Itt több fájlt is kiválaszthat persze, de szerintem mappát nem lehet. Viszont itt attól függ mit látsz, hogy mit csinál a felhasználó
2023. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Súlyos biztonsági kockázat lenne, ha így működne.
2023. jan. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Oké, itt szerintem fogalomzavar van. A kérdező nem a kliens gépen szeretne utánanézni gondolom a képnek, hanem a szerveren.
2023. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi futtatja a javascriptet? Böngésző? Vagy valami más (pl. nodejs)?
2023. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!