Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » WPkurzus-ról milyen véleményet...

WPkurzus-ról milyen véleményetek van?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy valaki, aki elvégezte már az általuk (WPkurzus, Attila és Bence) indított szabadúszó webdesigner tanfolyamot, annak mi a véleménye?

Milyen szintű oktatást végeznek? Megéri a pénzt, tényleg használható tudást kapunk a végére, vagy csak a felszín van kapargatva és ez még nem nagyon elég semmire?

Köszi :)



2023. márc. 13. 07:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismeret a kurzust.


Viszont megtaníthatják jól, a WP tartalomkezelő használatát, csak kérdés, hogy mennyire lesz piacképes ez a tudás.


Eleve már amit így reklámoznak, hogy nem kell tudni programozni, hááát...


Ha találsz olyan klientúrát, akinek megfelelnek a basic összekattintgatott wp weboldalak, és azok készítéséből, menedzseléséből meg tudsz élni akkor ok. Vagy ha találsz olyan munkahelyet, ahol olyan wp admint kerensek, aki tényleg csak az "összekattintgatás" szinten ért hozzá.


De lényegében ez kb informatikai betanított munka. Akinek az átlag felhasználónál magasabb affinitása van az informatikához, az meg tudja magától tanulni.


Nem hiszem hogy ennek a tudásnak különösebben magas értéke lenne a munkaerő piacon.

2023. márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elég gagyinak tűnik a dolog!
2023. márc. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2: Mi alapján tűnik gagyinak?


#1: Elég sok WP alapú honlap van, ha jól tudom. Akinek nincs pénze komolyabb oldal kiépítésére, az szívesebben választ ilyet. Árban egy ilyen lényegesen olcsóbb, mintha súlyos tízezreket kellene kifizetni óradíjakban. Egy nagyobb cég megengedhet ilyet magának, de pl. egy kisvállalkozó már kevésbé. Emiatt gondoltam, hogy azért talán lenne rá igény... Bár lehet h rosszul gondolom :)

2023. márc. 13. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as kezdjük ott, hogy a WP leginkább a kisvállalkozóknak vagy bloggereknek jó. Egy nagy vállalatnak,nagyobb cégeknek kevés.


Én anno kíváncsiságból egy képzésükre befizettem, mert akciós volt, de utána folyamatosan gerilla marketinggel küldözgették az email-t és meguntam emiatt még azt az egy olcsó marketinges képzésüket is, mert folyamatosan küldözgették, hogy vegyem meg a nagy kurzusukat.

Tipikus pénzhajhász technika amúgy, én is tanultam marketinget. Bár digitális marketinget még nem, de szerintem a gerilla marketing egy ósdi és idegesítő technika a marketing területén. Hagy ne mondjam, hogy tök idegesítő volt,mikor jött az email és ilyen dumával, hogy : Utolsó esély záródnak a kapuk,ne maradj le és stb.


Egy képzeld el ha ezt az olcsóbb tanfolyamot egy idősebb vagány néni, vagy vagány bácsi veszi meg és ugyanezt a dumát küldik nekik miközben a néni vagy a bácsi elvárná, hogy tiszteljék. Hiányosnak érzem azt az íratlan etikettet amit egy vállalkozásnál kéne hogy tudjanak, persze jópofi, és vagánynak tűnő, de ha van egy vállalkozása az embernek, ott kell az üzleti íratlan etikett, ha hírlevéllel megkeresi az éppen potenciális vevőjét. Elképzeltem mit szólt volna ehhez egy üzleti életben magas rangú komoly ember akinek fontosak ezek az értékek és csak úgy kíváncsiságból befizetett volna egy akciós képzésre náluk. Az, hogy a honlapon egy interaktív történetre építették a tanfolyamukat, mármint a viking Eric aki inkább nem csatázott, hanem belekezdett ebbe, ez addig jópofa míg meghagyták volna ezt a stílust a weboldalon. De email-es hírlevélbe az a másik nem a puszi pajtásuk. Nekem nagyon áttetszőnek tűntek ezek a hírlevelek, hogy ők leginkább a pénzt hajtották inkább, persze a kommunikációjuk asszertív és bármire képes lehetsz típusú, de a webdesigner világba azért kell bizony komoly tudás is, ha piacképes akar lenni az ember,és elsődlegesen folyamatos tanulásra, új program nyelvek tanulására is késznek kell lenni, mert az IT világ folyamatosan változásban van. Ha csak a bootstrapot nézzük már az 5.3 alfa1 verziónál tartunk. Ha nem tanul folyamatosan az ember, akkor úgy nehéz piacképesnek maradni.


Én amúgy csatlakozom 2-eshez ez a stílus számomra is amolyan nem oké amit ők képviselnek a gerilla marketinges hírleveleikkel, azóta nem tudom mennyiben változtak, de nekem az első benyomás tanulás terén is nagyon számít. Úgy nehéz tanulni, ha közben nyomják hogy vedd már meg a nagy kézést is, és folyamatosan jönnek az email-ok.


A másik ami nem tetszett, hogy regisztráltam és nincs olyan gomb amivel alapból el tudja az ember távolítani a regisztrációját, ennek minden ilyen oldalon kéne,hogy legyen. Írtam nekik udvariasan kértem, hogy távolítsák el a regisztrációmat, de kaptam egy szerintük jópofa email-t, hogy a viking csapat most pihen, majd megnézik az email-om, azóta na én nem foglalkozom velük.


Amúgy szerintem drag and drop édes kevés leginkább a digitális marketing ami feldobja nekik ezeket a dolgokat.


Ha az ügyfeled saját sablont akar majd wp-n akkor leszel problémába,mert oda kell tudni a html5-t, css3-at, és a php-t is, hogy egyedi sablont tudj gyártani az ügyfélnek, vagy passzolod olyannak az ügyfeleket aki ért hozzá.

2023. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* nagy képzést
2023. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Árban egy ilyen lényegesen olcsóbb, mintha súlyos tízezreket kellene kifizetni óradíjakban."


Amúgy ott a probléma, hogy leértékeled a munkád mint az indiaiak coworker oldalakon úgy hogy még nem is tanultad.


Kukkants be egy csak grafikai pályázati oldalra, Magyarországon egy ilyen van, csak egy grafikai terv ott ma már 100 ezret érő csak logó pályázatokkal is találkozol, sőt 250 ezressel is, na a weboldal az nagyságrendekkel többet is ér. Az árjegyzéknél 120 ezer forinttól indul kódolás nélkül.


Azt hiszik az emberek,hogy csak kirakózni kell, és hogy milyen egyszerű szakma, de ha nem ismered a grid-et és nem tudod hogy mi a weboldal anatómiája, nem értesz a színtanhoz, ami digitálisan is másabb mint papír alapon, nem ismered se a vázszerkezetet se a layout-ot, akkor nem is fogsz tudni egy olyan webdesigner keze alá dolgozni grafikailag, aki tisztában van azzal hogy minek hol kell lennie, milyen színektől nem kap hülyét az emberek szeme, hogy nehogy elmeneküljenek az oldalról, aki lekódolja a megtervezett grafika alapján a weboldal kinézetét a programozónak, és odaadja annak a programozónak a lekódolt weboldalt, aki meg funkciókkal látja el.

2023. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát most totál elbizonytalanítottatok :)

Most volt egy kb 2 hetes, ingyenes mini tanfolyamuk (Figma használat), ami nekem nagyon tetszett. Korrektnek tűntek, persze tudom ez a lényeg, hogy el tudják adni magukat :)

Én amiatt gondoltam arra, hogy esetleg érdemes lenne belevágni a fizetős tanfolyamukba, hogy ha van egy egyéni vállalkozó, v. kisvállalkozás, aki

- vmilyen szolgáltatást nyújt, és kellene neki egy relatív egyszerűbb honlap, ahol le van írva, hogy mi hogy merre, és ehhez egy kapcsolatfelvételi lehetőség, vagy esetleg

- kézműves, vagy egyéb cuccokat árulna a saját webáruházában

akkor ehhez elvileg elég lenne a wordpress-es oldal.

Vagy rosszul gondolom? :)

2023. márc. 13. 12:59
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges.


Felteszik magukat Facebook-ra, és sokkal könnyebben meg fogják őket találni, mint valami vacakul keresőoptimalizált wp-odlalon.

2023. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es a webáruház az nagyon nem ide tartozik, az már keményen programozás.


Én csak a saját tapasztalatom írtam,hogy engem speciel folyamatosan bombáztak a vedd meg a tanfolyamot levelekkel, emiatt én speciel én bele se kezdtem abba az akciós tanfolyamba mert k idegesítő volt a gerilla marketinges levelük. Ha valaki meg akarja venni a tanfolyamukat úgyis megveszi minek több levéllel bombázni a másikat.


Írtam kisvállalkozóknak bloggereknek maximum, de ott is problémád lesz, ha valamelyik saját sablont akar, vagy ha sokan akarnak saját sablont. Volt itt egy programozó úriember aki egy ilyen ember munkáját hozta helyre az ügyfélnek.


Azt tanulsz amit akarsz, de több száz ezer forintból már több udemy-s külföldi tanfolyamot tudnál venni, és ott egyetemi oktatók is szoktak tanfolyamot csinálni.


Amúgy ahogy írták vannak azért olyan dolgok amiket ingyen is utána járással meg tudsz tanulni.

2023. márc. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Saját webshop amúgy is csak vállalkozóként indítható.


Kézműves cuccoknak is van olyan piactere, ahol nem a kézműves embernek kell foglalkoznia a webbiztonsággal, a különböző futár cégek szerződéses kedvezőbb díjszabásával és lehetne sorolni.


Egy kézműves ha csak nem befutott nem fog saját webshopot indítani, csak akkor már ha már befutott, de akkor akinek esze van tanult webdesignerrel és programozóval készítteti el a webshopot. A webshopnál rengeteg funkció van, oda édes kevés a drag and drop pláne ha valami speciális igénye van.

2023. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!