Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha egy web designert megkérek,...

Ha egy web designert megkérek, hogy készítse el a weboldalamat, hogy történik a weboldal "átadása"?

Figyelt kérdés

Bocsi, nagyon hülye kérdések lesznek, csak tényleg nem tudom, hogy megy ez a gyakorlatban.


Szóval tegyük fel, készít nekem egy WordPress oldalt. Ehhez nyilván őneki telepítve van a gépére a WP, de mikor "megkapom" a kész oldalt, nekem is telepítenem kell azt? Utána megváltoztatom a jelszavakat, amiket ő használt a készítéshez, és attól fogva én tartom karban az oldalt, és ő már nem tud belenyúlni? Viszont akkor gondolom nekem is a WP ismeretére szükségem van, ha bármit változtatni, frissíteni akarok az oldalamon?


A weboldal készítést meg nyilván úgy kezdi, hogy befizeti a hosting szolgáltatónak a havi díjakat előre, és akkor én ezt utólag fizetem ki neki? Bármi más költség lesz-e, vagy csak ez a hosting havidíj, amit fizetni kell? (Ha jól tudom a WP ingyenes?)


Illetve általában egy statikus bemutatkozó oldalért mennyit szoktak elkérni a designerek? Tegyük fel, nincs benne kódolás, csak WP sablonok.


2023. ápr. 3. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

"A weboldal készítést meg nyilván úgy kezdi, hogy befizeti a hosting szolgáltatónak a havi díjakat előre..."


Nyilván nem. Miért kezdené így?


Nézd, ne feltételezgess össze-vissza mindent, hanem találd ki, te mit és hogyan szeretnél, és írd bele a szerződésbe. Ugyanis ezért van a szerződés, hogy minden ilyen kérdést pontról pontra, részletesen beleírjatok.


"Illetve általában egy statikus bemutatkozó oldalért mennyit szoktak elkérni a designerek? Tegyük fel, nincs benne kódolás, csak WP sablonok."


Ha WP, akkor az már nem statikus.

2023. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Úgy, ahogy a szerződésben áll! Szépen beleírjátok a módját, meg megegyeztek az árban! Az már régen gond, ha tőlünk kérdezed, hogy mennyit kérj érte!
2023. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
ha csak annyit kérsz tőle, hogy adja oda az oldalt, akkor annyi fog történii. A többit meg te intézed (domain regisztráció, feltöltés, db migrálás, stb)
2023. ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ööö ezeket nem a webdesignerrel kéne megtárgyalni? Amúgy ha drag and droppol arra is van már olyan program ami fizetős, de több keretrendszerbe is lehet tenni a weboldalt, amit külsőleg ezzel a programmal elkészített és zip-be a megfelelő keretrendszerhez becsomagolta.


A wordpressnél ott van olyan opció, hogy weboldal adatbázis mentés, ergo becsomagolja adatbázissal együtt és te a magad telepített wordpressében tudod pluginnal kicsomagolni.


De ahhoz igen kell értened dolgokhoz.


Ha a wordpress.org-ról van szó.


A domain név és tárhely vétele nem a webdesigner feladata, az a te dolgod. A webdesigner csak elkészíti a weboldalt.

Ez olyan mintha egy lakberendezőtől elvárnád, hogy a házat is megvegye neked és intézzen mindent mielőtt berendezi. :D

De pl. wordpress.org-nál ha sablont akarsz na oda kell tudni programozni is, ergo az meg vagy tud a webdesigner vagy nem.


Szerződéssel kezdődnek a dolgok, khm.

2023. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 50-ért vállalok általában egy sima 2-3 oldalas “bemutatkozó” oldalt. Mindennel együtt. Az, hogy pluszban még milyen opciók vannak… határ a csillagos ég.
2023. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!