Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP verzióváltás joomla...

PHP verzióváltás joomla oldalon miért nem működik?

Figyelt kérdés

Van egy joomla alapú weboldalam, amin azt írja a vezérlőpulton, hogy jelenleg a kiszolgáló 7.4-es php-t használ, ami elavult, ezért javasolja a 8.0-ás verzióra váltást. Viszont amikor a c-panelen átállítom a php verziót 8.0-ra, akkor a weboldal nem jelenik meg, csak egy üres lap, holott a joomlát már lefrissítettem a legújabb verzióra.

Mit lehet tenni, hogy tudjak új verzióra váltani?



2023. ápr. 20. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
modul?
2023. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: Ezt nem értem.
2023. ápr. 20. 18:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor már nagyon nincs is miről beszélni,

a php7.4-nél vannak modulok, ami csak részben van meg a php8-nál párat kivettek, ha új a joommla, akkor biztos jó neki a 8 csak épp nincs aktiválva pár fontos modul a php8-ban.

Ezt azért ész nélkül ne kapcsolgasd tehát mindent be mert hamar gajjra vágják a támadók.

2023. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi. És mit tudok tenni?

Olyanok vannak benne, hogy AciMailing, VMPayment, VirtueMart, System, Yendif Video, stb.

Én így vettem kb két éve, főleg a webáruház miatt. Nem vagyok benne, csak felhasználói szinten. De most írt a tárhelyszolgáltató, hogy frissíteni szükséges. A C-panelen az alapdolgokat meg tudom csinálni, így a php verziót is át tudtam kapcsolni, de ha átállítom 8.0-ra vagy 8.1-re, akkor semmi sem jön be, hiába írom be a böngészőbe a domainnevet, csak üres lapot látok.

2023. ápr. 20. 19:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg a Joomla is fullosan támogatja, addig maradj 7.4-esen, nem tudsz mást csinálni.
2023. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Olyanok vannak benne, hogy AciMailing, VMPayment, VirtueMart, System, Yendif Video, stb.



:) :)



A php modulról beszélek!!!

Ott ahol vátottál php7.4-ről 8-ra az-az cpanel

ott vannak checkbox-k azokat nézd meg ami a 7.4 nél ki voltak pipálva azokat a 8-nál is ki kell -nem fogsz mindent megtalálni.

Ide írtam azt hogy ne ész nélkül.


Nos úgy látom 3. féltől származó mudulokat is használsz a joomlához ezeket is le kell frissíteni, ha valamelyiket nem frissítették még és nem támogatja a php8-t akkor vissza kell állnod 7.4-re és megvárnod amíg lesz abból a j.modulból újabb.



--------------------

#5

[link]

J4 ajánlott php az 8-s verzió, szóval nem lesz neki gondja.

-------------------

2023. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Vissza a korábbi php verzió, egyesével megnézed a komponenseket, modulokat , pluginokat, kikapcsolod ideiglenesen ami még nem kompatibilis a 8-al, ami igen frissítés, bekapcsolni az új php-t és bevárni a kiegészítők frissítését, vagy alternatív megoldást választani.
2023. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi a szex az a lefrissítés?
2023. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szex, pedig az jobb volna. LEtöltöttem és telepítettem a FRISSÍTÉSt.
2023. ápr. 22. 20:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Az eddig leírtak az amatőr módszerek. Egy profi bekapcsolja a hibaüzeneteket, és megnézi az errorlogot, nem pedig vaktába lövöldözik.
2023. ápr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!