Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Vállalkozást vezetők! Hogy...

Vállalkozást vezetők! Hogy készítettétek el weboldaldalaitokat?

Figyelt kérdés
Gondolom ti csináltátok.

2023. máj. 5. 21:36
A kérdező szavazást indított:
Interneten keresztül (rákerestem a weboldalkészítésre, és egy másik weboldalon keresztül csináltam)
Programoztam
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Mièrt gondolod?


Szerintem pont hogy aki az informatikàtól nagyon tàvoleső szakmàt űz, az nem magànak csinàl weboldalt, hanem elkèszítteti valakivel.

2023. máj. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok vállalkozó, de édesanyukámnak van 2 vállalkozása.


Az egyikhez egy webshopot még egy random "fejlesztővel" csináltatott meg, aki nem is ért semmit a programozáshoz, csak Joomlaval összekattintgatta a webshopot. Elég rosszul nézki és nem valami bizalom gerjesztő.


A másik vállalkozásához kellett 1-2 statikus weboldalt, azt még gimiben én összedobtam wordpressel.


Azóta elvégeztem a BME Mérnökinfót (vagyis most fogok végezni) van már 1 év szakmai tapasztalatom full stack fejlesztésben tehát gondolkoztam, hogy just for fun 0-ról készítek egy webshopt "motort" és ha jól sikerül lecserélem a mostanit.

Frontenden Angular-t használnék, Tailwind css-el, lehet a Tailwind UI components license-t is megvenném, mert amúgy is felhasználnám máshol és egész életre a 100k annyira nem sok.

A backenden Spring bootal lenne megoldva. Java és Kotlinnal. Just for fun lehet egy egyszerűbb microservice-t Kotlinban írnék meg. Pl.: köremail küldésre.


Meg akkor már lehet kipróbálnám a ChatGPT API-okat és lehet tudnék vele AI támogatott ügyfélszolgálatot készíteni.


Mindegy is. Tudom olcsóbb lenne valakinek fizetni, hogy Wordpressen kattintgatsa össze, de későbbiekben jó referencia is lenne egy ilyen komplex rendszer megépítése. Meg szintlán kell egy hobbi project, ahol menő új dolgokat implementálok, amiket munka közben nem tudnék.

2023. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk van egy rendszergazdánk elég jól képzett.

Amikor webshop-t indítottunk megkérdeztük, majd javasolta a PS-t mivel nem tud olyan színten programozni.

Összerakta, és folyamatosan kezeli frissíti stb, mi csak a adatok feltöltésével foglalkozunk.

Mára elég szépen kinőtte magát, nem csicsás de pont ezért gyors és jó.

Közben viszi a gépparkot is, bár nem sokat dolgozik :) de jól megfizetjük mert ha baj van azonnal reagál és gyorsan megoldja.

És ő intézett mint domain tárhely stb ami ezzel jár ő szól ha lejár fizetni kell stb mindenről átadta az adatokat de ő intézi.

Valamint mindig előre szól ha fejleszteni kell és közli mekkora költséget kezdjünk el kispórolni.


Szóval, mi vele csináltattuk.

2023. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, mi az a PS ?

Nekem erről csak a PhotoShop jön be, de az grafikai szoftver.

Maximum megtervezni lehet benne egy weboldal hogyan nézzen majd ki.


Én WordPress (WP) és WooCommerce -re (WC) gondolok,

az szokott "egyszerű" össze kattintható felület lenni.

Esetleg valamilyen külső "bérelhető" webshop feület?

2023. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

PS = PrestaShop

Ez egy franciák által fejlesztett Shop CMS.

Eléggé népszerű és sok plugin van hozzá akár ingyenes akár fizetős is.

Rengeteg a megoldás hozzá.

Egy hibát/hátrányt jelzet felénk a rendszergazda, hogy minden termékképből legenerál még 6-t így sok terméknél 20-30E-nél a fájlok száma igencsak megnő,

és nem elég neki 1-2GB tárhely, de ezt a tárhelyesnél jelezte és direkt olyan tárhelyet adott amin ez nem gond és sebesség is megvan.

Most majd egy online családfát akarunk indítani ehhez fogjuk a véleményét javasolt megoldását kikérni.

-Majd ha lesz kedve bejönni dolgozni, akkor megkérdezzük tőle :).

2023. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!