Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik olyan tárhelyszolgálta...

Létezik olyan tárhelyszolgáltató, amelyik php helyett nodejs környezetet biztosít?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy ha készítettem egy weboldalt, mely alatt a backend nodejs?! Azt hogyan tudom üzembe helyezni?


Lokális gépen egyszerű volt mert csak simán feltelepítettem a nodejs-t, aztán többek közt npm segítségével az expresst, aztán hamar tudott az ember localhoston egy "kiszolgálót" készíteni.


Csakhogy ezt hogyan lehet üzemeltetni? Létezik olyan tárhely, amelyre felmásolom a projektet, max megadom, hogy melyik fájl az "index" és kész. Amint domain név van a tárhelyhez rendelve, már megy is az egész.



2023. jún. 7. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ami biztos működik, ha bérelsz egy VPS-t, és arra kézzel telepíted és állítod be. Ennek a hátránya, hogy drágább, mint egy webspace. És Linux fog rajta futni elég nagy eséllyel, ami mondjuk max. akkor hátrány, ha nem ismered. Viszont domain nevet neked kell venned külön, és a VPS-ed IP címére irányítani a DNS-t.
2023. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ.


Közben találtam egy ilyet: [link] lehet, hogy egy jó megoldás lehet ez is.

2023. jún. 7. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Manapság szerintem már minden normális tárhely szolgáltatónak illene mást is támogatni, mint a PHP. Ha pár helyen még körbenézel, szerintem több is akad.
2023. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
VPS. Hetzner-t tudom ajánlani, normális áraik vannak és nem drágább, mintha tárhelyet bérelni. Természetesen függ, hogy melyiket nézed. Én többet fizetek a tárhelyemért évente, mint a Hetzner-ért és jóval többet kapok a Hetzner-től.
2023. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3 Igen! Jól mondod. Illene...


Ám sajnos ezt az illemet még nem sokan tartják be. Ugye teljesen más koncepció szükséges ahhoz, hogy támogassa a nodejs-t. Amíg az apache mellett teszi le a voksát a tárhelyszolgáltatók nagy többsége, addig nehéz lesz egy teljes körű nodejs támogatást is biztosítani.

2023. jún. 8. 10:40
 6/7 anonim ***** válasza:

chroot -olt környezetet kapsz, amin belül tudod futtatni a programod.

Nem elterjedt, mert körülményesebb az üzemeltetése, mint egy PHP vagy ASP szervernek.

Hasonló okból nem gyakori a Python -t kiszolgáló hostok.

Viszont én is inkább VPS -t javaslom, mert úgy nem vagy korlátozva, tetszőleges (segéd)programokat telepíthetsz.

2023. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 (kérdező), igen más koncepció szükséges, pl. NodeJS esetén igaz nem annyit mint Java -nál, de mivel folyamatosan futó scriptről van szó, több RAM szűkséges, és ügyelned kell a memória kezelésre is, hogy ne csak falja, hanem fel is szabadítsa, ha már nem kell.

Míg egy PHP -t kiszolgáló szervernél, request -nél elindul, lefut a scirpt, választ add, majd leáll, és csak a kiszolgáló apache / httpd fut.

A PHP -ban ezt szokták elrontani, mivel request alapú, sokan méretes rendszereket töltenek be feleslegesen.

Olykor több száz - ezer fájlt inicializál feleslegesen.

2023. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!