Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress Astra téma betűtípus...

Wordpress Astra téma betűtípus válltás?

Figyelt kérdés
Ki tudom cserélni, de akkor az összes betűt átcseréli olyanra, de én azt szeretném, hogy a címek, meg fontosabb szövegek egyféle betűtípussal legyenek. Például 2 különbőző paragraph-ban két külön betűtípus legyen, mondjuk Ariel és TimesNewRoman. Hogy lehetséges ez? kell hozzá valamilyen plugin?

2023. jún. 21. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Azonosító és osztály beállítást tudsz kezelni?
2023. jún. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok otthon még annyira a wordpressben igy nem tudom mi az az azonosító és az osztály beállítás.
2023. jún. 22. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyedi CSS-el próbálkoznék (Astraban további CSS a neve és a téma testreszabásban találod meg). Ha pl. Elementort használsz, akkor ezt kell beleírni:

.elementor-widget-container { font-family: "Times New Roman", Times, serif; }


Ha blokk szerkesztőt használsz, illetve nem fogadja el ezt a kódot, akkor a forráskódban (CTRL + F8) tudod megnézni, Elementornál pl. <div class="elementor-widget-container"> a kódja, más esetben az "elementor-widget-container" rész változik. Mindig az adott szöveg előtti fő DIV tag-et keresd (ami nem feltétlen a közvetlen előtte szereplő). Mivel sok CSS osztály nincs, így hamar ki tudod tallózni és a fenti példának megfelelően átírni.


Ugyanezzel a módszerrel betűméret és betűszín, meg egy csomó más beállítás is módosítható.

Betűméret pl.: font-size: 40px; vagy font-size: 2.5em;

Betűszín pl.: color: blue;

2023. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de lehet az astra limitál valamit, mert hiába írom be css-be vagy szerkesztem html kódban amikor lementem utána el is tűnik a kódsorból.
2023. jún. 22. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig ennek mennie kell így Astra Free és prémium témával is. Csak ha nem Elementor szerkesztőt használsz, akkor más kódot kell beilleszteni. A téma részen belül lesz egy testre szabás, ezen belül további CSS a neve, ide kell beilleszteni. Ne szerkessz bele a HTML kódba, mert ha elrontasz valamit, hibát okozol vele, azt utána nem lesz könnyű javítani.

Ha nem sikerül a módosítás, azaz nem menti el a további CSS-t, azt nézd meg kérlek, hogy a legújabb WordPress és Astra verzió van-e telepítve (van-e rá frissítés, ha igen, ezeket telepíteni kell). Illetve legalább PHP 8.0 vagy újabb verzió kell. Ezt az eszközös -> webhely egészség -> információ -> kiszolgáló részében ellenőrizheted. Ha PHP 8.0-nál régebbi, frissítsd újabbra (tárhelyen be kell tudnod állítani, de a szolgáltató biztos tud segíteni benne). Ha csak Astra és Elementort használsz, akkor a legfrissebb PHP 8.2 verzió nyugodtan mehet, néhány egyéb bővítmény viszont nem garantált, hogy felkészült rá (a népszerűek igen), alapjában véve 95%, hogy a PHP 8.2 verzió jó lesz, és ez támogatott a legtovább.

2023. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!