Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webdesigner-nek lehetséges...

Webdesigner-nek lehetséges kitanulni saját magam, oktató nélkül?

Figyelt kérdés
Ezek a tanfolyamok online mennek, és gyakorlatilag egy összeállított anyagot kapunk fokozatosan, nincs igazán egyéni kézfogás, nincs babusgatás, az ember jórészt saját kutakodás útján tanul ilyen tanfolyam mellett is, így hallottam, illetve nem olcsók 300ezertől indul de találtam dupla annyiért is. Mit ajánlotok? Komolyak a szándékaim aztán nem kell hogy ingyen legyen kiadok én többet is mint 300ezer, ha teljesítmény van mögötte.

2023. szept. 12. 12:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
22%
Aztán a te olvasatodban mit jelent a webdizájner, pistike?
2023. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Az a gond csak ezzel, hogy nincs aki azt mondja, hogy ez nem jó, nem hatékony, nem szép, elavult, stb.
2023. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1 Nem így hívnak, de nem árulnám el a nevem ha nem baj, hiszen ez egy anonim oldal. Google a barátod. Úgy írják Webdesigner.


#2 Sajnos nem értem mire célzol.

2023. szept. 12. 15:05
 4/36 A kérdező kommentje:
De leírhatom én is azzal is gyakorlom. A Webdesigner alapvetően weblapok vagyis internetes oldalak elkészítésével foglalkozik. Gyakorlatilag amit az interneten találsz a Google segítségével vagy egyéb módon azok az oldalak mögött komoly tervezési folyamat lapul, kódolás, illetve programozás van mögötte. Közmegegyezésen alapuló angol szórövidítések a kódszavak, melyeket meghatározott szabályok szerint, szintaktikai és szemantikai elvek szerint gépelünk, egy sima ablakba, ez képezi az Internet lelkét, sőt nem csak az internetét hanem minden egyes programét, szoftverét. Ezeket a kódrendszereket, nyelvnek hívnak, pontosabban programnyelv. A Weblapszerkesztés programnyelve a HTML nevű programnyelv. Ezenkívűl számos programnyelv létezik. Ezentúl étezik egy WordPress nevű alkalmazás is, mellyel áthidalható a kódnyelv ismerete, azáltal hogy egy egyszerű kész szerkesztői felületen egyszerűen megszerkesztjük a látni kívánt tartalmat, erről tudni érdemes hogy ez esetben is generálódik egy kódsorozat. De a kódnyelv ismerete nélkül a lehetőségeink korlátozottak. Egyelőre ennyi.
2023. szept. 12. 15:16
 5/36 A kérdező kommentje:
Ne kérdezd miért..
2023. szept. 12. 15:19
 6/36 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így van, ahogy leírtad. Egy komolyabb weboldal mögött több ember áll több feladattal, front-end (a weboldal működése) és back-end (pl. háttéradatbázis elérése) programozók, ux (user experience), ui (user interface) dizájnerek, stb. A HTML lapleíró, és nem programozási nyelv. Eleinte kizárólag ezt használták, de a 90-es évek végén megjelent a CSS a dizájnra, ami azóta sokat fejlődött. Végül a front-end programozásra a JavaScript használatos, ugyanis a böngészők csak ezt ismerik. Back-end esetén gyakorlatilag tetszés szerinti, amiből akár JavaScript kódot is lehet generálni. De ha csak a webdizájn érdekel, vesd bele magad a CSS-be. Nem mintha így a HTML-t meg lehetne kerülni. (2. voltam)

Tudtommal egyébként kitalált nevekre nincs közmegegyezés, legfeljebb átvett szokás egyes könyvekben.

2023. szept. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Értem. Látom itt már azért szakmabeli tudással állok szemben, így nem vagyok még ennyire belemélyedve, az alapoknál tartok.

Köszönöm a helyesbítést.

2023. szept. 12. 16:03
 8/36 A kérdező kommentje:

A HTML egyébként együttműködik a CSS-el?

Őszinte leszek, minden érdekel, és azért itt most elhangzottak számomra ismeretlen szavak, ezeket írom egy füzetbe, hogy tüzetesebben utánajárhassak. Van egy gépem, nem olyan rossz, de mobilitás szempontjából jelenleg egy komoly laptopot keresek, aminek jó az aksiideje is, és minden téren megfelelő lesz, ezzel párhuzamosan kutakodom a neten a fellelhető anyagok után, hogy fejlesszem magam.

2023. szept. 12. 16:09
 9/36 anonim ***** válasza:

Azért én sem vagyok szakmabeli, csak régebben belemélyedtem egy kicsit. Persze, összedolgoznak :)

Egyébként ma már ezek ezer felé ágaznak, és nagyon sokat kell tudnia egy jó állást kereső webes szakembernek, legyen az programozó, vagy dizájner.

2023. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen otthontanult webdesignerekkel Dunát, Tiszát, meg ugy kb az utolso falusi patakot is el lehetne rekeszteni. Eselyed a piacon 0,01 munkat talalni.
2023. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!