Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programozási nyelveket...

Milyen programozási nyelveket érdemes használni weblap készítéshez, hogyha webes alkalmazások és programok vannak rajta?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Javascript...
nov. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Frontendhez Javascript Reacttel, backendhez Java.
nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ, hogy mennyire vagy tapasztalt, és mennyi energiát akarsz belefektetni. Ha az kell, hogy gyorsan legyen valami, akkor PHP önmagában elég lehet. Ha gazdagabb UX-et szeretnél, de még mindig nem akarsz sok energiát belefeccölni, akkor a JavaScript már megkerülhetetlen.


Ha van időd, energiád, esetleg ezzel akarsz munkát keresni, akkor viszont bele kell húzni. Érdemes szétválogatni a frontend és backend oldalt. Backend-en a két domináns technológia a .Net és a JAVA. Mindkettő jó választás. A .Net-et annyibaan könnyebb elkezdeni, hogy a Visual Studio az egyik legjobban használható IDE (Az ingyenes Community Edition ráadásul ugyanazt nyújtja, mint a Professional, csak más licenszfeltételek mellett), a neten rengeteg tutorial és anyag van fent. A JAVA-hoz is vannak remek IDE-k, szintén hihetetlen mennyiségű anyag.


Komolyabb alkalmazások fejlesztésénél a JavaScript és a TypeScript nem megkerülhető. A két legnépszerűbb keretrendszer a React és az Angular, én személy szerint az Angular-t preferálom, főleg, mert valóban egy keretrendszer, míg a React "csak" egy library. A választóvonal szerintem megint a méret és a komplexitás, bonyolult alkalmazásokhoz inkább az Angular-t érdemes szerintem válaszani, kisebb alkalmazásokhoz a React jobb döntés. Plusz kezdőknek is inkább a React-ot javaslom, mert idő, amíg kialakul az a gondolkodás, amit az Angular elvár.


Egyébként szerver oldalon is maradhatsz JavaScriptnél, számtalan JavaScript keretrendszer érhető el, fejlődő és jó technológia - szerintem olyan esetekben jó, amikor a PHP már kevés, de a .Net és a JAVA még overkill.


Amit még muszáj tanulni, az az adatbázis-kezelés, főleg az SQL, de célszerű tudni a NoSQL előnyeit és hátrányait. Kezdetben SQL, mert elterjedtebb, később NoSQL is, ha olyan az igény.


TL;DR: Ha gyorsan kell valami hobbiprojekthez, akkor PHP+JavaScript. Ha később akarsz vele valamit kezdeni, akkor .Net vagy JAVA + valamilyen kliens oldali technológia (React vagy Angular) Választhatsz full stack JavaScript technológiát is, akkor csak egy nyelvet kell megtanulni. Az SQL viszont egyik esetben sem megkerülhető.

nov. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: "Backend-en a két domináns technológia a .Net és a JAVA" - én azért ezzel vitatkoznál, szerintem még mindig magasan a php vezet.
nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*vitatkoznék*

előző voltam

nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!