Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Írsz naplót vagy blogot?

Írsz naplót vagy blogot?

Figyelt kérdés

márc. 31. 23:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
Naplót
márc. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Darius- válasza:
Blogot
ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Naplót
ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Életem unalmas.
ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Naplót, de csak amikor a gyerekemnél vagyok. Hogy megmaradjon emlékbe, de maskor is kellene, allitolag jo terapia, de hogyan tudnam a lustasagot legyozni?
ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5 A lustaságot leginkább szokások kialakításával tudod legyőzni. Alakíts ki olyan napirendet, amiben egymást követik a szokások és két szokásos tevékenység közé, vagy ezek elé/után illeszd be tudatosan az újabb szokást, amit csinálni szeretnél. Így sokkal könnyebb hosszú távon fenntartani a szokást, ha más, már rendszeresen gyakorolt dolgokra építed rá az újabbat. Így egy idő után kevésbé kell rá külön figyelni és ak
ápr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sznfctm válasza:
52%
Régen (értsd 2000-es évek közepe) rendszeresen írtam blogot. Fura, de mostanra képtelen vagyok újra felvenni ezt a szokást, nem megy pár napnál tovább, tehernek érződik.
ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7, szerintem nem kell minden nap írni. Írhatsz akkor is, ha van miről és kedved is van. Semmiről is lehet, csak unalmas. De, én is azt tudom javasolni, mint a 6-os. Meg lehet próbálni beilleszteni a napba, rendszeressé tenni, vagy nem erőltetni, csak akkor írni, ha van miről és van kedv. Bár, én azt látom, ma kevesen írnak, és ez miatt is lehet a nyűg érzés.
ápr. 9. 15:45
 9/11 anonim válasza:
63%
#6, 5ös vagyok, lemaradt a mondatod vége.
ápr. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

#9 A lényeget leírtam. Szokásokat kapcsolj össze, illeszd be a cselekvések sorába, egy idő után automatikus lesz, nem igényel akaraterőt, odafigyelést.


A legtöbb író találkozik hasonlóval és nagyjából közmegegyezés, hogy nem várni kell az ihletre, kedvre, hanem csinálni kell és ha már csinálod, akkor menet közben megjön hozzá a kedved is.

Amit eleinte azért, mert “kell”, az nem lesz olyan jó, de ha már írod, akkor menet közben megjön az ötlet, hogyan lesz jobb. Amit addig írtál kidobod es megtartod ami a végén jobb lett.


Jodi Picoult azt mondja: “Egy rosszul megírt oldalt sokkal könnyebb átírni, mint egy teljesen üres oldalt.”


Érdemes elolvasni Steven Pressfield: Művészet háborúja című könyvét.

ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!