Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehetne ezt megoldani?

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék a weblapomra, hogy egy rublika, és ott jelszót kér, és csak az tud belépni az adott oldalra, akinek megmondom a jelszót, azzal belép és kész. mondjuk a jelszó mögött lenne egy fórum, stb..

Hogy lehetne ezt megoldani?Remélem érthető^^


2010. dec. 17. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
PHP-val, nem egy nagy feladat.
2010. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor halljuk, ha olyan egyszerű, írj nekem légyszi egy ilyen kódot...
2010. dec. 17. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
gondolom a forumot se te fogod megirni. ha ugyis letoltod, toltsél olyat amit csak jelszoval lehet megnézni
2010. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vagy csinálj private directory-t: egy könyvtárba dobj be egy .htaccess-t, ami egy password fájlra mutat és deny all. Ilyenkor feldob egy ablakot név/jelszóval. Ha ez nem jó, akkor PHP. Csinálsz egy index.php-t egy password mezővel, elején csekkolod a submitot, aztán ha password oké, akkor csinálsz egy session változót és/vagy egy cookiet, aztán a forum.php-ra küldöd az embert. A forum.php elején csekkolod a session változót és/vagy a cookiet és ha oké, akkor semmi, ha nem oké, akkor visszadobod az index.php-ra, hogy ejnyebejnye. Ha ezt nem értetted, akkor tölts le egy szkriptet, amihez van magyarázat is.
2010. dec. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Értettem, és köszi, meg csináltam:P
2010. dec. 18. 12:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!