Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Powered by felirat eltávolítás...

Powered by felirat eltávolításának milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ha eléggé át van alakítva nem lehet megmondani róla hogy az eredetileg az
2011. márc. 18. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha észreveszik akkor pénzbírság, az átalakítástól függetlenül
2011. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogy tudják észrevenni? A php forrást nem látják, a html-ből meg nem sok minden derül ki
2011. márc. 18. 20:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is csinálok weblapokat és mindig rejtek el nyomokat, amit a "mazsolák" nem vesznek észre még ha át is alakítják az oldalt (legalább is nem mindet), de ha pereskedni kell akkor tudom bizonyítani.

És nem csak egy ilyen van beépítve! Van ami php-ban van, van ami html-ben. :)


Miért zavar az a felírat téged?

Vagy jogtalanul szerezted meg?

2011. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Biztonsági okokból, mivel egy loginrendszerről van szó, és ha a forráskódot ismerik így könnyen találhatnak bennt bizt. rést, a másik meg hogy nem akarom hogy nagyon amatőr oldalnak tűnjön.

Te miket szoktál bennt elrejteni? A formok nevei? Az meg lehet véletlne egybeesés :)

2011. márc. 18. 21:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem mondom meg persze mit szoktam, de nem ilyen mint egy form név hanem olyan amire nem szokás gyanakodni és ránézésre elsőnek nem is látszik.

Garantáltan olyan ha vita van akkor 100%-ig egyértelmű lesz, hogy azt csak én rakhattam oda, de tényleg nem mondok többet.


Hülye azért nem vagyok tartja a mondást! ;-)

2011. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:)


Nem bírom ki hogy ne találgassak, talán a cookie-kben eltárolt adatok?

2011. márc. 18. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:

:)

Nem, azt könnyű lenne észrevenni.


Anno az alapötletet, onnan vettem, hogy a térkép és a szótár készítők használtak egy módszert, de nekem persze ezt jelentősen át kellett alakítani a számtech területére.


Persze az is segít, hogy az ügyfél nem tudja hogy van ilyen, így nem nézi át alaposan, így 100% benne marad. Ha keresni kezdi akkor meg tudás függő, de ha valaki lop és nem csinál, akkor azt a tudás nem is lehet olyan nagy szóval simán adok 80-90% hogy nem találná meg még ezzel a tudattal se.


Pont mostanában néztem egy ilyen oldalam, ahol (engedélyemmel) egy másik szakember átalakította már az általam oldalam elég jól és bizony még ott a "nyom". :)

2011. márc. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kérdezőhöz:

Ha az a fájl(ok) amiről elszeretnéd távolítani a feliratot ami a zavar, az abban az esetben tehető meg, ha nem volt kikötés azok reklámozására.

Például letöltesz egy "sablont" és a kikötés, vagyis úgy mond a feltétel hogy ingyen használhasd az az, hogy reklámozod a Powered by felirat által.

Bár ez egyezség megszegése esetén sem tudnak megbüntetni meg semmi hasonló, ha csak nem törvényesen történik a megegyezés.


Tehát nyugottan kitörölheted az ilyen feliratokat.


Az előttem szólónak :D

Kiváncsi vagyok mivel oldod meg hogy nyomon tudd követni azokat amiket megjelöltél :)

Bár van pát ötletem... de gondolom úgy se mondanád meg:P

2011. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Á, megvan a képek megjegyzésrészébe vagy csak a kép kódjába beírt szöveg, baj ezzel csak akkor van ha nincsenek képek, ezel elgondolkodtatsz hogy hogy lehet olyan apróságokat belerakni ami html-ben is látszik de nem feltünő...
2011. márc. 18. 23:30
 10/13 anonim ***** válasza:

:)

Nem nyert még.

Sajnálom, tudom piszok dolog így felkelteni a kíváncsiságot, de mivel viszonylag egyszerű dologról van szó és az egyik ereje a dolognak hogy nem köztudott így nem akarom elárulni.

Tényleg bocsi.


Minden esetre a 100% hatás fok az feltételezi, hogy az illető tudatosan nem keres egyéb dolgot a sima copyright/powered by feliraton kívül és ha keresi nem nagyon profi.

De mint írtam nagyon profi ilyen szintű dolgokat úgy se lopkod.


Minden esetre nem olyan egyértelmű dologról van szó, hogy oda van írva xy-tulajdona 1:1-ben, de több módszer is van egyszerre.

2011. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!