Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a helyzet ma az alábbiakkal...

Mi a helyzet ma az alábbiakkal? Jogilag? Technikailag?

Figyelt kérdés

Gondoltam elhelyezek a készülő weboldalamon egy "Ajánlja ismerőseinek!" jellegű egyszerű űrlapot.

Természetesen nem tolakodóan főoldalon, hanem beljebb.

Így csak azok látnák, azoknak úszna be, akik már ajánlatot, információt kértek, esetleg rendeltek a termékeinkből. Azaz vélhetően bizalmat szavaztak nekünk.


Klikkelhető megoldásként, vagy beúszó ablakként? Még nem döntöttem.


Azonban úgy rémlik, mintha az elmúlt években a személyiségi jogok, adatok védelme miatt e témakörben mintha az olvastam volna valahol, hogy ez már nem szabályos megoldás.


Tudtok erről valamit?

Én még sok weboldalon látom ezt a felkínált opciót.


...és általában mi a véleményetek a beúszó ablakokról?

Egy egyszerű javascriptre gondoltam megoldani. Persze ha a látogató gépén le van tiltva a js, akkor ott jobb lenne más kiegészítő megoldás (is).



2012. márc. 6. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Mi a véleményetek?

Ti hogyan szoktátok ezt a funkciót megoldani?

2012. márc. 6. 13:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy sima POP-UP ablak ami neked kell. JS-ben egyszerű megírni.
2012. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Technikailag én is tudom, hogy egy egyszerű JS kódot kell csak készítsek. Ahogy Te is írtad egy POP-UP ablakot.


Azonban sokkal inkább érdekelne, hogy ez, a megváltozott adatvédelmi törvények miatt mennyire szabályos, támadható.

Hiszen gyakorlatilag egy ilyen "opciónál", űrlapnál úgy kerül megadásra egy harmadik fél e-mail címe, hogy arról az érintett előzetesen nem nyilatkozott, nem is tudott.

Mert ugye ezek a POP-UP ablakok ahhoz, hogy továbbküldhetők legyenek nem csak az éppen ott lévő látogató adatait (e-mail címét) kérik be, hanem azét is, akinek az oldalt a látogató továbbajánlaná, küldené.

De vajon az érintett harmadik fél adatvédelmi jogai nem csorbulnak ezzel?

Ebben van tapasztalatotok?

2012. márc. 7. 07:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az ajánló e-mail címéről kellene küldened a levelet, és előre ajánld fel a küldőnek, hogy ez a levél kerül elküldésre. Tehát teljesen olyan lenne, mintha a küldő írt volna egy levelet az érintettnek, ebbe hol lehet belekötni?
2012. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Amennyire én tudom ezek a POP-UP ablakos ajánlások úgy működnek, hogy a látogató megadja a saját e-mail címét és annak a személynek az e-mail címét, kinek ajánlani szeretné a weboldalt.

...és egy, a látogató által is elolvasható sablonszöveggel lesz elküldve a mail.

Ebből a lehetőségből egy normál látogató, hogyan tudja eldönteni, hogy az általa megadott e-mail címek (főként a harmadik személyé) nem kerülnek eltárolásra?

Hogyan tudom technikailag (programozásilag) megoldani, hogy úgy valósuljon meg ez a továbbajánlás, hogy az én rendszerem ne találkozzon a harmadik személy e-mail címével?

Ha az én rendszerem (programom) végzi az e-mail küldést, akkor azt is látnia kell, hogy hova küldi.

Vagy nagyon félreértek valamit???

2012. márc. 7. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Adatvédelmi szempontból nincs jelentősége. És ennyi. Ilyenből nem érdekes a kérdés. Adatvédelmileg nincs vele, gond, jogilag semmi.
2012. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!