Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van-e jelentősége annak, hogy...

Van-e jelentősége annak, hogy a weboldal index fájljában helyezem-e el a különböző css, php, js kódsoraimat, vagy pedig külön könyvtárakból hívom be őket?

Figyelt kérdés

A funkciót tekintve az eredmény látványilag és működésileg ugye ugyanaz lesz.

Eltekintve attól, hogy külön önálló fájlokban elhelyezve kezelhetőbb, átláthatóbb és könnyebb, gyorsabb a weboldal esetleges változtatása, kiegészítése.

De gyorsabb is lesz?

Robotok által könnyebben bejárható lesz?


Nekem a kezelhetősége miatt egyszerűbb külön fájlokként megírni a css, php, js részeket. (Bár biztosan van olyan rész is, amit nem lehet külön. Ezt nem tudom.)


A könnyebb kezelhetőségen kívül bármi is szól a "külön" fájlok mellett?

Nektek, gyakorló weblapkészítőknek, programozóknak mi a véleményetek erről?



2012. márc. 8. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem véletlenül szól úgy a szabvány, hogy külön fájlból kell meghívni ezeket az információkat, hiszen validálásnál pl. elbukik a weboldalad, hogyha js van benne "kifejtve" és nem külön fájlból jön be...
2012. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én még nagyon kezdő vagyok, és mr az is nagy örömet okoz, ha egyáltalán úgy működik az általam megírt kódsor, ahogyan "megálmodtam".

Egy gyakorló webprogramozónak biztosan ledöbbentő lesz hallani (olvasni), de én nem tudom, mitől lesz szabványos az oldal, hogy mit jelent a validálás.

Ösztönösen -az átláthatóság miatt- gondoltam, hogy ésszerűbb külön fájlokba írni az egyes kódsorokat.


Mitől lesz szabványos az oldal?

A validálás a szabványosságnak való megfelelőség vizsgálata?

2012. márc. 8. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már ismerkedem vele.
2012. márc. 9. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:

A különálló dolgoknak több előnyük is van,de a legfontosabb az ,hogy más php,html fájlból is tudsz rájuk hivatkozni. Gondolj bele,ha minden html fájlban egyesével beírod a stílusokat,akkor nagyon bonyolult lesz a módosítás.

Szóval a lényeg az,hogy amit több helyen fel akarsz használni,azt külön fájlban érdemes tárolni.

2012. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5/5 válaszára:

Igen, igen! Én is erre a koncepcióra jutottam.

Magamtól -némi sokéves műszaki elfoglaltságokból táplálkozva- is ezért gondoltam, hogy sokkal jobb lesz külön.

Csak -mivel addig még nem kerestem rá- nem tudtam, hogy ez a szabványosságnak is a fő kritériuma.


#1/5 válasza után kezdtem el foglalkozni a szabványosság kérdéskörével, s mivel eleve most tanulgatom ezeket a dolgokat, célszerűnek tűnik egyből így tanulni.


Köszönöm a válaszaitokat.

2012. márc. 9. 16:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt nagyon elkezdenél rossz irányba menni: www.w3c.org és olvasd el amit ott találsz. Nagyon fontos és hasznos dolgok vannak fent. És olvasd el a vonatkozó szabványokat is (szintén ott).
2012. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!