Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehet olyat csinálni, hogy...

Lehet olyat csinálni, hogy uw, vagy atw. -s ingyenes honlapra egy adatbázist is csinálni úgy hogy működjön is?

Figyelt kérdés
Szeretném egy gyosrétteremnek a honlapját megtervezni. HTml-be már meg is csináltam az oldal kinézetét, már csak egy megrendelői űrlap hiányzik, amihez még nemtudom, hogy csináljak adatbázist..Az a kérdésem ha sikerülne php meg mysql-el adatbázist csinálnom akkor feltudnám tölteni azt atw.hu-ra vagy az uw.hura, úgy hogy normálisan működjön is?
2012. jún. 5. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Az atw és az uw is ad adatbázist a tárhelyhez, tehát a válasz igen.

Csak a kapcsolódás adatait kell a php-ban beállítani és az adatbázisba fel kell tenni a megfelelő táblákat. (Ehhez szoktak adni netes felület egy phpmyadmin formájában.)

2012. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) Lenne még egy kérdésem, nekem xampp van a gépenem (mert ezelőtt drupallal próbálkoztam, de azzal olvastam, hogy nem lehet ingyenes weboldalra feltölteni) szóval ezzel az Xampp-vel megtudom oldani a dolgokat?

Elnézést, a sok kérdésért, de most csinálok ilyet először, és tudom, hogy nem könnyű, de van sok időm, és remélem, hogy utánaolvasás meg pár segítség kérés után megtudom oldani valahogy.

2012. jún. 5. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:

De a Drupalt is sok helyre fel lehet tenni, ingyenes tárakra is!


Hát, az XAMPP ugye lokálisan fut nálad, amit azon csináltál persze át lehet tenni bárhova.

2012. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én annyit tudok javasolni mint ahogy azt én is teszem 2 évre veszek 3000 ftéért egy .hu domaint. Két évre igazán nem nagy összeg majd a [link] -n igényelek egy ingyenes 3000 MB ingyenes tárhely-et sok extrával és ennyi. 2 évente 3000 ft és hivatalos szerződéses domained van.
2012. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Ez a 2 évre 3000 Ft-os .hu domain nagyon jó ár. Én ilyen 10.000-15.000 körül/év találtam helyeket, azért is gondolkoztam az ingyenes tárhelyen. És amit írtál ott igényelek olyan ingyenes tárhelyet, akkor ott az adatbázis kezelés meg létrehozás beállítás könnyebb lenne?
2012. jún. 5. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:

"Annyira" nem jó ár, ennél olcsóbban is ki lehet fogni a domaint. :)


De a tárhely elég olcsó.

Bááár, olcsó húsnak híg a leve... Reméljük itt ez nem válik valóra.


Sok helyen a webtárhely botrányosan drága, én a tárhelyparkot használom. Elég jól működik, bár kis lassulások akadnak néha.

2012. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tényleg a tárhelyparknál van 990.-Ft/évre is. Az mit jelent hogy 100mb a tárhely mérete? ha én egy gyorsétterem honlapját akarom megcsinálni, árlistával, egy kis leírással, meg egy megrendelői űrlappal akkor az annak elég lenne? az nem baj ha lassú kicsit az oldal, annyira az nem fontos itt sztem...
2012. jún. 5. 19:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Bőven, még sok is lenne.

Egy nagyobb PHP-s oldal sem foglal többet pár MB-nál.

(Persze itt nem a kész portálmotorokra kell gondolni, azok elég sokat elpocsékolnak.)

2012. jún. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Természetesen van minden, mysql, little sql php minden tököm lököm :D Én innen rendeltem immáron a 7. domainem: [link] (a 2400 ft-s ár ne tévesszen meg erre rámegy az áfa és 3000 ft lesz a domaint 2 évre.
2012. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem rossz ez sem, bár minimum a Startot kell venni annak, akik PHP-t és adatbázist akar. :)


Az meg úgy picit drága ahogy nézem hogy mi és mennyi van. :)

2012. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!