Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy viszonylag egyszerű...

Egy viszonylag egyszerű joomla-s webshop elkészítée kb mennyiibe kerülne? (domain, tárhely megvan)

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel ha jól tudom joomlához van ilyen modul ingyen is talán, gondolom semmibe, csak egy kevés időbe.
2012. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki vállalná az elkészítését, mennyi lenne a reális ára?
2012. júl. 16. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Mire rendesen bekonfigolsz egy Joomla-t, egy webshoppal (Virtuemart 2 vagy Hikashop a javasolt) az legalább 2 nap munka (teszteléssel együtt), plusz tartalom feltöltés. Ezért egy szakember, ha csak órabérbe számol, akkor is elkérhet egy csekély összeget (én elkérek :-P ). Ja és akkor még design: kell egy template a Joomla-hoz és a webshophoz. Ahhoz grafika van, vagy grafikus megcsinálja?

De egyébként függ, hogy milyen funkcionalitást akarsz, szállítási módok (futár, posta), fizetési módok (bankkártya, PayPal, utánvét, stb.), mennyiség és/vagy súly függő szállítási díj és így tovább. Ezeket mind meg kell beszélni előre, mert minél több minden van, annál több idő belőni, tesztelni. Ergo több idő -> több pénz.

Ha pontosan tudod mit akarsz írj privit.

2012. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól mert Joomla meg van modul hozzá azért nem olyan egyszerű, főleg mert a joomla elég kotvány. Szerintem egy olyan 100 ezer a reális ár érte.
2012. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 100-ban szűkösen benne van a grafikai tervezés is, persze ebben az esetben feketén minden.
2012. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pityeeesz ***** válasza:
Egy komolyabb cégnél elkérnek ezért 150-200-at is. 100 alatt nem hiszem hogy van aki elvállalná.
2012. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Mire rendesen bekonfigolsz egy Joomla-t, egy webshoppal (Virtuemart 2 vagy Hikashop a javasolt) az legalább 2 nap munka"


Akkor a "szakember" elég lassan dolgozik.

A tartalom feltöltés a sok, ez igaz.

De ha nem kell külön graf. (elég mondjuk egy letöltött template ami nem szép, ez tény, de csak elméleti síkon), akkor a konfigolást gyorsan meg lehet tenni.

Amikor életemben először láttam Joomlát kb 30 perc alatt beállítottam mindent mi kell.

Szóval nem kell túlozni azért. :P

2012. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtetted idézni, hogy odaírtam: teszteléssel együtt. Egyébként több opció van egy Joomla-ban, mint amennyit fél óra alatt végig lehet kattintgatni + webshop.

Minden cikkbeállítást, kategóriát, menüpont elrendezést beállítasz, plusz én teszek fel backup rendszert, lecserélem a szerkesztőt.

A webshop akkor van konfigolva, ha a tesztek is mennek, amihez szállítást, fizetést, kategóriákat, termékeket be kell állítani, teszteléshez pár adatot felvinni. Letesztelni, hogy kosárba rakás, törlés, megrendelés, fizetés megy -e, próbarendeléseket csinálni, megnézni nem esik -e szét a template, ha több cikk van, törlök, visszalépek, stb. amit egy felhasználó el tud követni.


Ez nem fél óra ... de lehet lassan dolgozok, bár két tucat webshopot csináltam már és kb. 40-50 Joomla-s oldalam fut, mint "szakembernek".

2012. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az alap beállítás fél óra alatt megvan, a websophot oké lehet még piszkálni és a tesztelést nem vettem bele.

De akkor sem kellene ennek 2 napig tartania, ha tudod mit csinálsz.


2 nap alatt, ha megfeszítem magam és nem alszom (vagy összesen nézzük a 48 órát) a 0-ról írok egy butább webshopot. (Jó, azért mondjuk egy CodeIgniter segítségével, mert annyira nullára nem megyek már le.)

De lehet csak én dolgozom gyorsan.

2012. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Csak csonkán idéztél tőlem, mert a 2 naphoz nálam oda volt írva a tesztelés is.


Persze egy Joomla-nak feltelepítés után is vannak bizonyos alapbeállításai, azaz ezen az alapon hozzá sem kell nyúlni, az "alapbeállításokhoz".

Viszont ha minden beállításon végigmész, az összes check box-ot átkattintgatod, akkor is az maga 1 óra, legalább is én az alapbeállítások kb. 90%-át átállítom, plusz a jogosultsági rendszert is át szoktam variálni, minden nem szükséges plugin-t, modult kikapcsolgatok, stb. - nálam ezek is beletartoznak a konfigba.

Egyébként nálam a két nap, az két 8 órás munkanapot jelent, nem 2x24 órát.

2012. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!