Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy javascript (jquery)...

Egy javascript (jquery) popupba hogyan tudok elhelyezni egy működő javacript (szintén jquery) galériát?

Figyelt kérdés

Egy oldalas HTML dokumentumot csináltam ahol a tartalmak jquery scriptel kerülnek láthatóvá, egy középen megjelneő fix méretű popup ablakba.

Az egyik ilyen ablakba találtam egy szuper galériát, amit meg is csináltam, de nem működik az ablakon belül, csak az ablakon kívül. Egy CSS galériával helyettesítettem, de szeretném berakni a jquery-st ha lehetséges valahogyan.


Mit kéne módosítanom?


Két külön pluginról van szó. A Galéria és a popup ablakok is jquery. Szerintem a hiba hogy a Jquery popupja nem futtatja jquery galéria minden elemét.


Köszönöm a jószándékú segítséget.


2012. nov. 4. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha kódot dobnál, mert nélküle nehéz lesz segíteni.

Esetleg próbálkozhatsz a live vagy delegate függvényekkel is, de ez csak tipp, mivel a konkrét problémát nem ismerem.

2012. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

var popupBF51Status = 0;


function loadPopupBF51(){

if(popupBF51Status==0){

$("#popupBF51").fadeIn("slow");

popupBF51Status = 1;

}

}


function disablePopupBF51(){

if(popupBF51Status==1){

$("#popupBF51").fadeOut("slow");

popupBF51Status = 0;

}

}


function centerPopupBF51(){

var windowWidth = document.documentElement.clientWidth;

var windowHeight = document.documentElement.clientHeight;

var popupBF51Height = $("#popupBF51").height();

var popupBF51Width = $("#popupBF51").width();

$("#popupBF51").css({

"position": "absolute",

"top": windowHeight/2-popupBF51Height/2,

"left": windowWidth/2-popupBF51Width/2

});

}



$(document).ready(function(){

$("#popupBF51").fadeOut();

popupBF51Status = 0;

$("#BF51").click(function(){

$("#popupBF51").css({

"visibility": "visible" });


centerPopupBF51();

loadPopupBF51();

$("#popupBF51").mCustomScrollbar("vertical",400,"easeOutCirc",1.05,"auto","yes","yes",10);

});

$("#popupBF51Close").click(function(){

disablePopupBF51();

});

$("#bg").click(function(){

disablePopupBF51();

});

$(document).keyup(function(e){

if(e.keyCode === 27)

disablePopupBF51();

});

});

2012. nov. 5. 00:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Adott egy ilyen jquery popup. Ez aktiválódik ha a menü egy elemére kattintok. Más néven még hasonló 5-6 ilyen van a js-ben.
2012. nov. 5. 00:23
 4/11 A kérdező kommentje:

E mellé egy Smoothdivscroll galéria plugint szeretnék berakni ebbe a popupba.

Mikor berakom az ehhez való tageket a div-jeik között az első képet megjeleníti de nem működik se a görgetés se a megjelenítés rendesen. Vagyis a script nem működik ha a popupban nyílik meg.

2012. nov. 5. 00:29
 5/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ha kiveszem a popupból úgy minden további nélkül rendesen megnyílik és működik a galéria.

2012. nov. 5. 00:30
 6/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam még arra is hogy hátha bezavar neki hogy a popupon belül több speciálisan css formázott div alatt van.

Létezik olyan css ami töröl minden előző formázást?

2012. nov. 5. 00:33
 7/11 A kérdező kommentje:

(function(a){function d(b){var c=b||window.event,d=[].slice.call(arguments,1),e=0,f=!0,g=0,h=0;return b=a.event.fix(c),b.type="mousewheel",c.wheelDelta&&(e=c.wheelDelta/120),c.detail&&(e=-c.detail/3),h=e,c.axis!==undefined&&c.axis===c.HORIZONTAL_AXIS&&(h=0,g=-1*e),c.wheelDeltaY!==undefined&&(h=c.wheelDeltaY/120),c.wheelDeltaX!==undefined&&(g=-1*c.wheelDeltaX/120),d.unshift(b,e,g,h),(a.event.dispatch||a.event.handle).apply(this,d)}var b=["DOMMouseScroll","mousewheel"];if(a.event.fixHooks)for(var c=b.length;c;)a.event.fixHooks[b[--c]]=a.event.mouseHooks;a.event.special.mousewheel={setup:function(){if(this.addEventListener)for(var a=b.length;a;)this.addEventListener(b[--a],d,!1);else this.onmousewheel=d},teardown:function(){if(this.removeEventListener)for(var a=b.length;a;)this.removeEventListener(b[--a],d,!1);else this.onmousewheel=null}},a.fn.extend({mousewheel:function(a){return a?this.bind("mousewheel",a):this.trigger("mousewheel")},unmousewheel:function(a){return this.unbind("mousewheel",a)}})})(jQuery)


ez a jquery kód az ami nem tud beépülni a popupba. Bele kéne valahogy vennem talán? Sajnos ehhez a részéhez nem nagyon értek, csak használom többnyire a pluginokat és minimálisan módosítgatom (méret, elhelyezkedés..stb).

2012. nov. 5. 03:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha jól nézem a probléma a scorlal van. Mivel ha ez beépül az oldalon nem lehet corlozni :) Ok ennyivel beljebb vagyok... de vajon szét tudom választani a két scorlt vagy valahogy az egyikből elvehetem?
2012. nov. 5. 04:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha jól nézem a probléma a scorlal van. Mivel ha ez beépül az oldalon nem lehet scorlozni :) Ok ennyivel beljebb vagyok... de vajon szét tudom választani a két scorlt vagy valahogy az egyikből elvehetem?
2012. nov. 5. 04:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fel kéne tenned valahova ha lehet és egy linket dobni rá, mert az sem világos, hogy a nem működik mit takar. Nem scrollozódik, de a képek megjelennek?
2012. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!