Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP fájlfeltöltés?

PHP fájlfeltöltés?

Figyelt kérdés

Szeretnék képet feltölteni egy oldalra, de htaccess-el modositottam az url részeit, és gondolom így mappáknak veszi a kiindulási pontot, mivel nem tudom mozgatni a fájlt.


move_uploaded_file() segitségével mikor a mappát adnám meg nem éri el "../mappanév" ilyenformában, meglehet ezt máshogy is adni? A fájl pedig amiből menne az egész egy mappával van "beljebb mint ez", csak gondolom az url modositás miatt nem működik.


Próbáltam $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] ezzel is és utána a mappa neve, de nem ment 000webhoston.



2013. jan. 15. 17:28
 1/5 Drone007 ***** válasza:
Ahhoz hogy segíthessünk, írd le a htaccess tartalmát, és a feltöltési szkriptet.
2013. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végülis valahogy sikerült megcsinálnom, de nem tudom mennyire jó maga az elképzelés. Van egy index php mindig ez megy és akkor ha és pl weboldal/admin itt is az index php megy csak megnyitja az admin[mappa]/admin php-t vagy beincludeolja ami szintén beincludől egy fájlt, ami tölti fel a képeket. az url weboldal/admin/fajlnev és az admin az egy adminmappa/admin php és az admin mappában van a fajlnev php is.
2013. jan. 15. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
hogy mivan?
2013. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van egy index.php fájlom, és a htacess fájlban be van állitva hogy mindig ez nyiljon meg.

Ha beirsz valamit pl weboldal.hu/cim akkor megnézi hogy a cim.php megtalálható-e ott és includeolja az index.php-ba.

Az adminnál viszont más ott beirod hogy weboldal.hu/admin viszont egy if-el beraktam hogy a fájl legyen admin[mappa]/admin.php

Aztán ebben az admin.php-ban is van egy fájl include ami szintén az url-ből veszi a fájlnevet és én ebben hivom meg a képfeltöltést.

És ilyenkor nem műlködött a könyvtár elérés, de nem is tudom hogy fizikailag az index.php-ban voltam vagy a az admin.php-ban vagy a utolsó php.ban.

2013. jan. 15. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha mindent include-val hívsz meg, akkor az INDEX-ben voltál, de ha kétséged vannak, csinálj kiíratásokat --> getcwd()
2013. jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!