Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Könnyen frissíthető online...

Könnyen frissíthető online adatbázis kezdőknek?

Figyelt kérdés

Üdv, évek óta forgatok egy ötletet de sosem jutok vele egyről kettőre mert fogalmam sincs mennyire kivitelezhető egyszemélyben. Gyűjtő vagyok, és egy bizonyos gyűjtési tematikában szeretnék ingyenes online adatbázist létrehozni. Tételesen, típus szerint szétválogatva, lennének fent a tárgyak, mindegyikhez tartozna egy önnáló

oldal képpel, évszámmal, állapottal, egy kis megjegyzés rovat.

A lényege azonban az lenne, hogy regisztráció után a gyűjtők hozzáadhatnák a "megvan" vagy "kell" listájukhoz, és "swappolhatnának" a weboldalon keresztül. A discogs.com zenei adabázis jó példa erre.


Másik lényeges funkció egy olyan feltöltő felület lenne, mely komolyabb szaktudás nélkül is lehetővé teszi az újabb tételek hozzáadását.


Szaktudásom minimális, csupán a flash, egy kis dreamweaver és néhány adobe grafikai programot tudok kezelni.


Érdekelne hogy van-e olyan program mellyel ez kivitelezhető, vagy reménytelenül bonyolult programozás áll egy ilyen projekt mögött?


Előre is köszönök minden segítséget!


2013. ápr. 3. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem néztem szét a témában (nem nekem kell), de szerintem ezt egyedileg kéne összetákolni. PHP/MySQL + persze előbb tanulgass HTML+CSS-t, mert a Dreamweaver "kezelői tudás" nem lesz elég ide.


Persze vannak PHP frameworkok, azokat is meg lehet nézni, melyik mit tud, meg pluginokat keresni hozzá - lehet rá esély, hogy így is összeheggeszthető, de azért ide sem árt ismerni a PHP-t, meg mi-hogy működik.


Esetleg még hotscripts.com-on szétnézhetsz, hátha van valami használható csomagocska PHP vagy adatbázis kategóriában, de azokhoz is kell némi programozás, hogy személyre szabd, ilyet 1-az-1-be nem fogsz találni.

2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Drone007 ***** válasza:

Egy ennyire egyedi igényhez egyedileg készített weboldal is kell. Bizonyára össze lehet pakolni valmi hasonlót ingyenes cms-ek és pluginok használatával is (joomla, wordpress, drupal...), de biztos hogy sok kompromisszumot kellene kötnöd, ráadásul az adminisztrációs/felhasználói adatfeltöltő felületük ezeknek a rendszereknek nagyon messze van a felhasználóbaráttól.


Ami neked kell, az egy profi webfejlesztő tudná összehozni, nyilván nem ingyen. Ha te magad szeretnél nekilátni, akkor biztos vagyok benne, hogy több éves tanulás elé nézel.

Szerintem végezz egy kis számvetést, hogy mennyi pénzt vagy hajlandó beleinvesztálni a projektbe, és csak utána dönts. Egy profi cég egy ilyen közösségi oldalt 250-500e Ft körül csinálna meg. Egy profi szabadúszó kb a feléért. Egy webtáker 30-40e Ftért összerak egy oldalt neked valami ingyenes cmssel, amit legkevesebb 2 héttel a fizetés után meg is bánsz.


Sok sikert!

2013. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nagyon rá kell meditálnom hogy megéri-e
2013. ápr. 7. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!