Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan készítsem el az atw.hu...

Hogyan készítsem el az atw.hu -s weblapomat? Azt tudom hogy FTP-ből kell feltölteni a dolgokat. Részletes leírást!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Létszíves írjátok már le nekem hogy hogyan kell designed csinálni az oldalnak illetve milyen mappába mi kell. Részletesen írjátok le pls. Kezdő vagyok az ilyen ftp-s weboldalak szerkesztésében. Előre is köszi! :)

2013. ápr. 20. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
szia ez nem így működik... :) ahogyan látom nem sokat konyítasz most még hozzá, szóval azt javaslom, hogy kezdésként a html-el ismerkedj. tessék pl. itt: [link]
2013. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lesz egy újabb internet szemet oldal...
2013. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az előző linkelt oldal, azért nem mondható valami nagy segítségnek. Sokkol jobb és szakszerűbb anyagokat lehet találni az Interneten néhány perc alatt.

Ez a mondat pl teljesen szemet szúrt nekem:

"Sokan azt mondják a html lapoknak leáldozott, jött a php, majd a css. Szerintem még nem kell lemondani a html oldalakról, nagyon sok komoly weboldal html."

Ezen szerintem sokat lehetne vitatkozni, hogy pontosan mire is gondolt a az anyag szerzője, és hogy ez az állítás hogyan is álljam meg a helyét napjainkban, ráadásul még szakmailag is bele lehetne kötni.


Én inkább ezt ajánlanám, ha webfejlesztést szeretnél tanulni:

[link]

2013. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a html megvan de hogyan tovább?
2013. ápr. 20. 14:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Az esélytelen, hogy itt valaki megtanítson téged a webfejlesztésre. Profi szinten elsajátítani évekbe is beletelhet.

tanuld meg az alábbiakat, és gyakorolj sokat:

HTML leíró nyelv

CSS leíró nyelv

Szerver oldali programozás, pl. PHP

Kliens oldali programozás, JavaScript

MySQL lekérdező nyelv (adatbázis kezelés)

Én még a jQuery keretrendszert is javasolnám

CMS ismeretek: pl Joomla, Drupal, Wordpress stb.


Kezdetnek elég is lesz ennyi.


Itt van pár hasznos link:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ötössel egyet értek. Ezek mind kellenek egy alapszintű oldalhoz.

A CMS rendszernek elég az ismerete, hogy tudd, mi az a tartalomkezelő rendszer és a többi...


Én most pythont fogok tanulni, php helyett\mellé.

2013. ápr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De épp az a problémám is hogy azt se tudom mire való a mysql stb.. de én arra vagyok még kiváncsi hogy ftp-ből hogy töltsem fel a dolgokat?
2013. ápr. 20. 15:48
 8/17 A kérdező kommentje:
Meg hallottam pár programrol : kompozer,dreamwiever ezekkel érdemes csinálni valamit?
2013. ápr. 20. 15:51
 9/17 anonim ***** válasza:

A szoftver, amit használsz a fejlesztésre teljesen mindegy, hogy mi, a webfejlesztéshez elég egy szimpla text editor, pl. notepad++, jegyzettömb stb.

Ha egy WYSIWYG szoftverrel (pl. Dreamweaver és társai) összekattintgatsz valamit, akkor az egy hulladék lesz.


Egyébként az általam linkelt oldalakon, azt is el tudod olvasni, hogy az általam felsorolt nyelvek mire valók, és az elsajátításukhoz is pont elég információ van rajtuk. Innentől kezdve már csak rajtad múlik, hogy megtanulod-e a webfejlesztést vagy sem. Csak kitartóan kell tanulnod és gyakorolnod.


A weblap tárhelyen való elhelyezéséről pedig annyit:

Letöltesz egy FTP kliens programot pl az ingyenes WinSCP alkalmazást. Készítesz egy új kapcsolatot: megadod a kiszolgáló nevét, felhasználóneved és jelszót és kapcsolódsz.


Azután a merevlemezedről átmásolod a tárhelyre a weblapot.

2013. ápr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
de nem értem hogy milyen weblapot másolok át? Amit a progival készítek??
2013. ápr. 20. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!