Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van valaki, aki a szárnyai...

Twois kérdése:

Van valaki, aki a szárnyai alá venne egy lelkes Web-Programozót, aki nem amatőr, csak szeretne komoly projektekben részt venni?

Figyelt kérdés

Jó ideje tanulom a Web-Programozást és szeretném az eddigi tudásomat még jobban elmélyíteni. Jelenleg is ilyen szakon tanulok, és én is tartok szakköröket, de az a gond, hogy itt nincs lehetőségem fejlődni, amit tanítanak azt már tudom.


Olyasvalakit keresek, aki támogatja a szorgalmas "diákot", és akár interneten akár személyesen tudna segíteni a fejlődésben. Persze minden egyéb érdemi tanácsot is szívesen fogadok. Pl(Tananyag, angol nyelvű források, egyéb hasznos tippek).


Már több kisebb-nagyobb projektet csináltam, de csak magamnak. Jelenleg az egyik felsőoktatási intézménynek készítek weboldal, és belekezdtem, egy online játék készítésébe. Igazából az lassít a játék megírásában, hogy folyamatosan keresem a legoptimálisabb, innovatív megoldásokat.


Tehát, aki lát bennem fantáziát, és segítene a fejlődésemben, az kérem írjon!



Ui: Munkát is vállalok, fő célom a szakmai fejlődés!



2013. máj. 7. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Hali!

Milyen keretrendszert használsz? (Ha használsz)

programozó, vagy dessinger vonalon vagy jobb?

Tudsz mutatni 1-2 referenciát?

2013. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
prog.hu
2013. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Eddig még nem használtam keretrendszert, de ezek is nagyon érdekelnek. Programozásban és sitebuilding-ben vagyok jó, jqueryvel már elég sokat foglalkoztam, ajax kéréseket is sűrűn használom. Mostanában a long polling technikát próbálgattam, de ehhez kellene egy java szerver, mert a php eléggé terheli a szervert.


Referenciám csak olyan van amit magamnak csináltam. Elkezdtem egy komolyabb projektet, de az még nincs kész, ugyanakkor érdemesnek tartom az eddigi munkát a bemutatásra, ha ez megteszi. (az említett online játékból származik).

2013. máj. 7. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

prog.hu -n szétszednék, ott csak kötekednek az emberrel. (mondjuk én is :-D)

long polling technika megy PHP -val is, csak jól kell hozzá kialakítani az adatbázist (memcache, index...), és persze minimalizálni a php script mennyiségét.

Ilyenekre sokszor jó keretrendszertől független scriptet alkalmazni. :-)


Akkor első körben neked az OOP -t és főbb keretrendszerek, MVC szerkezetet kell elsajátítanod.

Nem azt mondom hogy WP,Joomla és társait használd, csak sokat lehet belőle tanulni. :-)

2013. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A memcache, és indexelés is megy :) A gond inkább ott van, hogy amíg a php nem záródik be addig ott van a memóriában. usleep el persze lehet altatni, de ez nem minősül bezárásnak, ezzel csak a processzort tudjuk kímélni.


A keretrendszernek utána nézek!

2013. máj. 7. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy vadászhatna pontokra. Bár gondolom relatív kevés webprogramozós kérdés van, de azért biztos csordogál az is.
2013. máj. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!