Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Adatbáziskezeléssel?

Adatbáziskezeléssel?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy oldalt, ahol php-t es sql-t kell használni. Azt hogy tudom megoldani, hogy a menüpontok címét egy adatbazisban lévő táblából olvassa ki? És azt, hogy lehessen regisztrálni az oldalra és egy kezdő profilt készíteni a regisztráltaknak képekkel, meg vendégkönyvet. Tehát ez az oldal egy csoportnak készül és meg lesz a témája is.

2013. aug. 5. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Lássuk, a 3 sorból az jött le nekem, hogy a tudásos a nullával konvergál. Magyarázhatnánk órákat róla megérteni nem fogod.

Kezdj valami egyszerűbbel.

" Ha még nem tudsz úszni, ne ugorj a mély vízbe "


Használj CMS-t Pl. Wordpress.

http://www.youtube.com/watch?v=7YV0ehL_lOc

(remélem ezt nem kell magyarázni, hogy telepítsd fel.. vagy még is.. )

2013. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PHP de kóder! ***** válasza:
ne plagizald a stilusomat!
2013. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 PHP de kóder! ***** válasza:
bunko itt csak en lehetek
2013. aug. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qaxqaxqax ***** válasza:

Kifejtem neked kicsit kedvesebben az előző két valszeg úriember válaszát:D

Felteszem, ha ilyesmit akarsz csinálni, akkor már a html meg a css megy. Ha nem, akkor ezeket mindenképp szükséges, hogy elsajátítsd. PHP előtt általában JavaScriptet szoktak tanulni az emberek, majd egy ahhoz tartozó keretrendszert, mint pl a jQuery. Számodra az utolsó kettő lényegében hanyagolható ehhez a feladathoz, bár így az oldaladban semmi dinamikus elem nem lesz majd.


Én ilyen esetekben mindig hagyok itt egy listát, hogy a kérdező átlássa a helyzetet, hogy mennyire van attól amire szüksége van.


1. HTML (+HTML5)

2. CSS (+CSS3)

3. első kettő

4. JavaScript

5. jQuery (esetleg + jQuery UI)

6. PHP (+MySQL)

7. Ajax (+JSON...)

... (Ha profi akarsz lenni akkor vannak még pl flash, google maps meg hasonlók.)


Lényegében ami neked kell az a listán a 6. Igazából nem tudom, hogy hol tartasz a listán de egyik "témakör/nyelv" se 1 hét.


-Van egy olyan lehetőséged, hogy letöltesz eg előre megírt PHP kódot hozzá a netről, bár ahhoz is kell egy alapszintű ismeret, hogy hova illeszd a kódot, ill. az adatbázist/adatbázisokat.


-A másik lehetőséged, hogy fizetsz valakinek, hogy ezt megcsinálja. Bár aki már végigjárta a listát minimum a 7-ig, tőle minőségi oldalt kapsz, de designal meg mindennel együtt nem lesz olcsó.


A kettő közül bármelyiket is választod, onnantól még mindig bele kell fizetned a tárhelybe és a domainnévbe.


-Vagy beéred facebook oldallal mint a többiek(:

2013. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem epp olyanra gondoltam mint a facebook. :P

Nem egy het alatt akarom megcsinalni. Tudni szerettem volna miket kell megtanulni hozza.

Ez nem kifejezetten kozossegi oldal, hanem van egy bizonyos mar melevo csoport es annak van egy foglalkozasi kore. Az oldaluk is meg van mar, csak at szeretnem szerkeszteni, h modernebb legyen, pl h leessen vendegkonyvbe irni, vagy legyen galeriaja az oldalank es ami a legfontosabb, hogy ok is tudjak majd szerkeszteni az oldalt... ugyertem h a kod meglesz, ahhoz nem nyulnak, csak a tartalman valtoztat a masik kezelo.

2013. aug. 5. 11:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos reménytelen a srác :(
2013. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Drone007 ***** válasza:

Kedves kérdező!

A tanácsom a következő: olvasd el #4 írását. Aztán még egyszer. Ezután próbáld úgy elolvasni, hogy értelmezed a szavakat, aztán ismét, aztán próbáld a mondatokat is értelmezni. Ha összeállt a kép, akkor el is kezdheted tanulni azokat a dolgokat, amiket qaxqaxqax leírt, és röpke 10... akarom mondani esetedben 20 év alatt szuper webfejlesztő leszel, aki csuklóból vágja a témát, és aztán te is oszthatsz minket ;)

2013. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!