Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miután elkészítek egy weblap...

Miután elkészítek egy weblap design-ját Photoshopban, és lementem apránként, hogyan programozzam meg?

Figyelt kérdés

Miután Photoshopban elkészítettem az alábbi honlapot, külön darabokra szét is vágtam, ezután hogy készítsek belőle weblapot? Mert értek a HTML és PHP használatához is, csak ha simán be raknám egy táblázatban, az eléggé nehézkes munka, és szerintem nem így oldják meg?


[link]

Egy tutorial alapján készítettem, és csak tanulás szempontjából, mert érdekel ez az egész



2013. nov. 1. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
div-eket használj. Táblázatot nem használunk weblap szerkezethez.
2013. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drone007 ***** válasza:
100%

Egy modern weboldal szerkezeti felépítéséhez, ahogyan #1 is említett div elemeket szokás használni.

A div-eket mint konténereket használd.

Célszerű egy teljes méretű konténerrel kezdeni az alapozást.

Ebbe beleépíted a weboldal központi tartalmi konténerét, majd ebbe a részek konténereit, mint a fejléc, menüsáv, központi tartalom, lábléc.

Ezekbe azután újabb konténereket helyezhetsz el, ami tovább osztja a tartalmi elrendezést, mint pl a fejlcben a logó és a menü konténerei, amik egymás mellé (ill az egyik bal, a másik jobb oldara) kerülnek.

Célszerű használni azt a grid rendszert (css), ami alapján a design-t készítetted.


A különböző konténerek háttereiül a szétvágott psd elemeit használhatod. Nálad többnyire horizontálisan ismétlődő háttérelemekről van szó, ezért azokból elég a megfelelő magasságú, de csak pár pixel szélességű képcsíkokat elkészíteni, majd repeat-x-szel ismételni a konténer háttereként.


Jó megoldás, ha hasonló elrendezésű modern hnlapokat felkeresel, és tanulmányozod a css-üket ötletekért.


Sok sikert!

2013. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy modern weboldalnál már nem is DIV -ek adják a fő szerkezetét, hanem header, footer, section, article ...
2013. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. nov. 1. 20:45
 5/5 Drone007 ***** válasza:

A header, footer, article tagok html5-ben bevezetett újdonságok. Jól használhatóak a html szerkezet felépítéséhez, de sajnos az internet explorer 8-as verziója (és régebbi) nem ismeri őket.

Egy modern weboldal böngészőfüggetlen...

2013. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!