Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudnám ezt megcsinálni?

Hogyan tudnám ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

<select id="evad">

<option value="1">1</option>

<option value="2">2</option>

</select>


<select id="resz">

<option value="1">1</option>

<option value="2">2</option>

<option value="3">3</option>

</select> ';


Ez ugye két legördülő menü. Azt akarom megoldani hogyha kiválasztom mondjuk a 2. évadot akkor a 3. részt ne lehessen, de ha az 1. évadot választom ki akkor ki lehessen választani.


Ezután ki kellene íratnia hogy hányadik évad hányadik részét választottam ki.


Valakinek van ötlete?



2013. nov. 30. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
javascript
2013. nov. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Mint az előző válaszoló is mondta: Javascript.

Csináltam egy példát (JQuery függvénykönytárral, mert úgy gyorsabban kivitelezhető):

[link]


Az "evad" azonosítójú lista változásakor töröljük a "resz" azonosítójú lista elemeit, majd ellenőrizzük: ha az "evad" azonosítójú listában 1-es értékű elemet (évadot) választottunk ki, akkor a "resz" azonosítójú listához az 1,2,3 értékű elemeket (részeket); ha a 2-es értékű elemet (évadot) választottuk ki, akkor csak az 1 és 2-es értékű elemeket (részeket) adja hozzá.

2013. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez volt a legérthetőbb válasz amit valaha kaptam
2013. nov. 30. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!