Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webprogramozást van még...

Webprogramozást van még értelme tanulni? Van már annyi program/oldal, ami helyettesíti.

Figyelt kérdés
Régebben nagyon érdekelt, és el is kezdtem HTML, PHP, CSS-t tanulni, egész jól ment. Már nagyon rég nem gyakoroltam, viszont most megint megjött hozzá a kedvem. Azért kérdezem, hogy van-e értelme foglalkozni vele, mert ma is láttam, vannak már olyan jó weboldalak ( pl Webnode) amivel 2-3 kattintással összedob nekem olyan weboldalt, amihez napokat kéne kódolni, és még semmi extra nincs is benne. Nem a legprofibb oldalak, de látványosak, és csak modulokat kell bele pakolgatni. Pl. ezt 1 perc alatt készítette el : [link] az apróságokat meg szerintem akárki megoldja egy kis google-el.

2014. jan. 11. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Értelme van, de annyi a weblapkészítő, mint a sár.

A WebNode meg nem rossz dolog, de cégeknek/komoly embereknek vicc szintű.

G.

2014. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
természetesen igen, még mindig az egyik legkeresetebb szakma, megéri megtanulnod, csak kevés a jó szakember. html az alap egy óra alatt megtanulható, css kell, php kell, mysql, meg ajax, meg jquery , dom ismeret és kezelési készség, esetleg egy kis flash és szerver oldali ismeret. magyarországom átlagban 200.000-250.000/hó .. németben vagy angliában 1.500.000 - 2.000.000 Ft/hó a fizetése az embereknek vele, ha letudnak helyezkedni normálissan.
2014. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedi igények megvalósítására még nincs program. A Webnode-ra te magad mondtad, hogy semmi extra nincs benne. Pont ezért van szükség programozókra, hogy az extrát, az egyedi funkciókat megírják. És teszem azt, ha valamilyen szolgáltatáshoz kell weboldal, aminek van webes felülete, ahonnan lehet kezelni, irányítani, nem lesz elég egy Webnode. Kell egy programozó aki összeköti a webes felületet a service-szel. Persze vannak framework-ök, amik levezérlik adott esetben a kommunikációt, de az üzleti logikát a programozó építi be.


És az az 1 perces Webnode oldal olyan is. És ha körbenézel, sokkal több dolgot nem is tudsz belőle kihozni. Pont erre van kitalálva, anti-webfejlesztők összekattintgathatják a tucat honlapjaikat benne.

2014. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz mindenkinek :D Igen, nem túl sok variáció van ebbe a webnode-ban. Viszont egyetem mellett nem tudom lenne-e időm megtanulni ennyi nyelvet :/ Főleg profi szinten,csak kíváncsi voltam, hogy szerintetek hogy áll most ez a szakma :D Mert, én is úgy látom, ahogy az első válaszoló is írta, hogy már "szinte mindenki ezt csinálja" nyílván sok a hobby-gyerek közte, és kevés a profi. Csak úgy "nagyjából" meg nincs kedvem időt tölteni vele, mert annak nem sok értelme van, akkor inkább nekiülök rendes programozásnak C nyelv , vagy valami.
2014. jan. 11. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

helyesen a megfogalmazás mindenki ezt szeretné csinálni.

sokak viszont meg akadnak az alapnak számító frontend felületnél, vagy egy ingyenes CMS copy -zásánál.

Ha bármi egyedit akarsz kérni, ami kicsit összetettebb, 10-ből 9 egyből elutasít, a maradék 1 meg vagy olyan árat mond, amitől hanyatdobja magát az átlag kis befektetni kívánó üzlet ember, vagy bevállalja, óccon előleggel, azt lelépp... (sajna az utóbbi ból van a több)

Lehetne erről mesélni, az elmúlt évek ami alatt ezzel foglalkoztam olyanokat láttam...

Mondjuk nem csoda hogy ott tart a szakma ahol, hisz egy neves budapesti egyetem programozást oktató tanárja után volt szerencsém ganézni már kódot... :-(

2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló ! :)

"Lehetne erről mesélni, az elmúlt évek ami alatt ezzel foglalkoztam olyanokat láttam... "


És milyen mélyen tudtad elsajátítani pár év alatt ? :) Tudom, hogy emberfüggő, csak kíváncsi vagyok. A másik ok amiért nem vagyok benne biztos, hogy belekezdenék, mert most elkezdek nagybam html-php minden, mire komolyabb szintre jutnék meg már kijön egy full újabb verzió, vagy esetleg teljesen más technológia, és kezdhetem elölről.

2014. jan. 11. 18:44
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Most is folyamatosan tanulom, hisz mikor elkezdtem foglalkozni vele hobbi szinten, akkor még a CSS2 is újdonságnak számított, és IE6 volt a legelterjetebb böngésző...

Minden évben jönnek új dolgok, szűnnek meg régi elemek...

Ez a szakma az örök tanulás is, mert ha nem tartom a lépést a modern dolgokkal, akkor hamar kövületnek minősülök.

Annak idején hobbi szinten érdekelt csak először, mivel akkoriban az internet még luxus dolognak számított, és nem volt ott mindenki zsebébe, így az alapok elsajátítása, az akkori újságok CD ROM -ok, és könyvekből tudtam elsajátítani.

Ilyen módon szó szerint évek voltak, mire oda jutottam amit ma 1 hét alatt bárki megtanulhat, online leírásokból, videókból...

A dinamikus weboldal és adatbázis kezeléssel csak majd fél évtizeddel később sikerült megismerkednem a gyakorlati helyemen.

És így, hogy már lassan 1 évtizednyi szakmai gyakorlat van mögöttem, így is úgy érzem, hogy a tudásom felületes.

Hiába tudom mi az a PHP, HTML, JS, AJAX MVC, CMS, OOP... még is még rengeteget kell tanulnom, csak hogy egy példát említsek: Canvas

2014. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
* IE5 volt :-)
2014. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi :D IE5, az kemény :) Igen, jól gondoltam akkor, hogy ez ilyen "sosem ér véget" dolog :P Akkor megpróbálom átgondolni, és eldönteni végre, hogy mivel foglalkozzak, mert nem szeretném sokáig húzni, főleg az egyetem is ott van közben. Vagy ez a terület érdekelne, vagy pedig ilyen rendszergazda/üzemeltetői/hálózat telepítő dolog, de azt mondták, hogy oda csak az elvetemültek mennek, mert az a legnehezebb szakirály, és azért olyan jól nem megy az egyetem most sem xD
2014. jan. 11. 19:48
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

rendszergizdai dolgokból amit én láttam és ismerek, az alapján nem mondanám, hogy olyan elvetemültnek kell lenni.

Tény hogy elég széles, és naprakész ismerettel kell rendelkezni, a hardver és szoftverek területén, plusz ezek konfigurációs beállításaiban, meg igénylik sokszor a humán-mechanikus repair kit ismereteket...

[link]


Van egy régi ismerősöm aki valamelyest konyít a weblapokhoz is (néha besegített ha épp nem győztük), nem rég végzet főiskolán valamilyen rendszer gizda meg hálózati tudom is én min... és még le se tette a záró vizsgákat, már is eltudott helyezkedni Invitelnél...

(Bármiféle belsős segítség, vagy külsős ráhatás nélkül, mindössze egy állás interjún keresztül választották ki a több száz jelentkezőből)

2014. jan. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!