Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék készíteni egy...

Szeretnék készíteni egy online szerepjátékot. Hol kezdjem és hogyan folytassam?

Figyelt kérdés
pl.: www.ogame.hu vagy www.gladiatus.hu
2009. dec. 7. 09:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

még mindig semmit nem magyaráztál meg, iszonyú szakember lehetsz:)

amúgy elég szomorú, ha te egy fórum egyetlenegy kommentje alapján ítélsz meg egy nyelvet, mert saját gondolatokat még nem hallottam tőled. szá-na-lom!

2009. dec. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Te szerencsétlen hülye, szerinted a fórumban nincsenek benne a saját gondolataim? Ha nem is írtam volna bele (mint ahogy írtam), akkor is azért linkelem, mert tükrözi a saját kifogásaimat. Gányolós szar nyelv, kényszerít rá. Ha nem tudsz olvasni, minek kérdezel?

Te mekkora egy gyökér lehetsz, még azt se fogtad fel, amit a scriptes dologgal közölni akartam, egyből lecsaptál arra, amit fel tudtál fogni belőle.


Amúgy. A script kiddiet nem használják programozóra, csak és kizárólag a wannabe hackerekre, ha már a fogalmakat akarjuk tisztázni. Sajnálom, hogy visszataláltál ide, a másik srác egész értelmesen tudott kérdezni... :(

2009. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

és én honnan kínomból szűrjem le, hogy te azért adod nagyban a hup-os szavazásos fórumot, mert az a komment a tied, hanem mondod?:)


Tényleg tök jó, hogy itt vagy és minden nap jókedvet csinálsz nekem a hülyeségeddel:)



Mindenesetre azon kívül, hogy szerinted a PHP gányol, újat nem tudtam meg. De tudod ez olyan, mint hogy a fegyver öl. Nem a fegyver öl, hanem az ember öl. Ugyanúgy ahogy szar programozó gányol.


ha nem tudod használni akkor ne a nyelvet ugasd le, mellesleg nem kötelező programoznod benne ha nem akarsz, de mást meg ne anyázz le mert neked nem megy.

2009. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Ha már így hozod a fegyvereket, akkor elmondom, hogy ölni _akármivel_ lehet. Tényleg. A PHP az öklöd, amivel mocskos lesz a gyilkosság (mert vagy megfojtod, vagy pépesre vered), a Python pedig a méreginjekció, ami simán, tisztán végez vele, még ha baromira drága is. A nyelv kényszerít, és a jó programozó (ami te nyílván nem vagy) meg tudja választani azt az eszközt, ami a legjobban támogatja a céljában. Amúgy én nem anyáztam senkit, a képességeidre is a saját hozzászólásaid a legjobb bizonyítékok...
2009. dec. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

De hogy legyen egy jó napod, elárulom, hogy péntek óta egy kibelb.sott szar gány kóddal kell dolgozzak fos határidőre, de nem a PHP-t utálom meg hibáztatom érte meg a HTML-t(mert az is gány benne), hanem a "programozót" aki csinálta.


a fegyver részt meg félrebeszéled így fölös kommentálnom.

2009. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Drone007 ***** válasza:

Kedves "PHP fikázó"!

Csak hogy tisztán lássunk: elég sok programnyelvet ismerek, és használok. Egyik kedvenc offline nyelvem a C#, az online-ból pedig a PHP-t használom leggyakrabban. Valóban vannak olyan problémák, amik megoldására a PHP-ben speciálisabb és hosszabb megoldást kell keresni, mint mondjuk a Python esetében, de el kell áruljam, hogy léteznek olyan megoldások, amiket Pythonban is nehezebb megcsinálni mint PHP-ben. Ez oda-vissza működik. Ami miatt mégis a PHP-t használom, az az, hogy sokkal rövidebb kódot lehet vele írni, mint amit cgi-be generálhatok. Ez főleg akkor jelentkezik, amikor egyszerűbb struktúrájú portált kell összerakni.

Előrebocsátom, hogy minden kódomat magam írom, nem használok semmilyen keretrendszert.

Sok minden hiányzik a PHP-ból, de folyamatosan fejlődik, és nagyon jó úton jár. Ezzel szemben az asp, Python és társai kezdenek kimenni a divatból, és nem képesek lépést tartani a fejlődéssel.

Még egyszer megkérdezném tehát, miért is lenne fos a PHP? Az eddigi válaszaidból, és a Hup-os írásodból az jön le, hogy valójában nem ismered a PHP-t.

2009. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!