Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weboldalon szeretnék képeket...

Weboldalon szeretnék képeket elhelyezni az alábbi módon. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Ilyen technikával szeretnék csinálni egy weboldalt, mint ahogy a Facebookon és itt a Gyakorikérdéseknél is van: [link]


Vagyis adott egy png, ami az összes, weboldalon felhasznált képet tartalmazza. A kérdés, hogy ezekből hogy kell 'kivágni' az egyes képeket? Vagy mi a trükkje?


Lehet, hogy sok cikk van neten, ami ezt taglalja, de nem tudtam hogy keressek rá.



2014. aug. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
css background-position
2014. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagyis ha jól értem: csinálok egy üres div-et, és abba háttérnek belepozicionálom a megfelelő képet a css background-position-nel? Köszönöm!


Fb-n most néztem, hogy pl hangulatjel <i></i> tag hátterének van beállítva.

2014. aug. 25. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
pontosan
2014. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Drone007 ***** válasza:
100%

Az ilyen képet úgy hívják css sprite vagy image sprite.

Elég sok olyan oldal van, ahol különálló képekből el tudod készíteni a saját sprite-odat, és letöltheted a szükséges css kódlappal együtt.

Ezt az oldalt tudom ajánlani:

[link]

Sok egyéb css generátor is van rajta, ami segíthet az oldal felépítésében.

2014. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OFF: Az utolsó válaszolónak köszönöm a hasznos linket! :)

Egyébként igen, megnézed hogy melyiknek hol van a pozíciója a képen, aztán background-position. :)

2014. aug. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem lassabb minta különvágnám a képeket? Értem én hogy akkor sok különböző képet kell letölteni, de mégis....
2014. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: ha jól van optimalizálva, akkor nem.

1db 1MB -os képet is gyorsabban leszed, mint 100db 10KB -osat.

Meg ha a képrészek nem hely pazarlóan vannak összeállítva, akkor akár az 1kép mérete kisebb lehet mint a sok kis képé.

(persze ha nagy JPG -t bevágunk PNG-kkel és PNG lesz a kimenet, akkor nem lesz kisebb, sőt...)

2014. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drone007 ***** válasza:

#6 nem. A sprite használata több dolgot is megold. Egyrészt egy helyen megvan minden képanyagod (legalább is a sokszor használt ikon jellegű képekről), másrészt egyszer kell betöltenie a böngészőnek a képeket, így az előtöltés problémája megoldott, harmadrészt maga a betöltési procedúra is felgyorsul, hiszen egy fájlról van szó.

Viszont a sprite-ot nem lehet használni olyan háttérképként, amihez ismétlődés szükséges, vagy csak speciális esetben (vizszintes elrendezésű sprite-ot függőleges ismétlődésnél és vice versa)


<OFF> kis help designereknek

Viszont ikonok esetén célszerűbb speciális fontkészletet használni, mivel könnyebben átállítható a szín, és a méret. Ld.:

[link]

</OFF>

2014. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!