Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Opencart-ban milyen beállítás...

HUN_Sector kérdése:

Opencart-ban milyen beállítás szükséges a helyes kiértesítéshez?

Figyelt kérdés

Halihó!


2 problémám lenne az Opencart 1.5.4 verziójával.

- A regisztrációkor az admin kap emailt, de a vásárló nem. Hol lehetne megoldani, hogy neki is menjen? A mail protokoll mailre van állítva.

- Az 'eladások' menü 'vevők' almenü 'vevők' részében ha alapértelmezetté teszem bármelyik fiók bejelentkezését, akár egy regisztrált vásárlóját, automatikusan át is lép az ő adataival a weblapra és belép. Ez elég komoly jogi aggályokat vet fel, ezt ki lehet kapcsolni valahol?


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. nov. 26. 10:06
 1/5 A kérdező kommentje:

Úgy fest, a freemail képtelen fogadni az emailes értesítőket, gmail-es email címként megkaptam. Ezt feltüntetem az oldalon akkor, más megoldást nem tudok.

A második fele a kérdésemnek azonban továbbra is él.

2014. nov. 26. 10:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem képtelen csak az Opencart által generált leveleket nem fogadja. (Sok ilyen rendszert törtek fel és spammeltek agyon)

A másik a küldő lehet, ha a SENDER és FROM eltér, az is eredményezheti, hogy nem kapja meg a címzett, a levelező rendszer biztonsági beállításaitól függően.

Sőt ha a kiszolgáló WebSzerver amin az SMTP -van, nincs beállítva a ReversDNS akkor az miatt is vissza pattanhat...


2. ne tedd alapértelmezetté, hogy belépjen. Ezt igazából nem értem.

2014. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A levélküldés megoldódott, 1,5 óra után megérkezett az értesítő. Addig utazott a freemail rendszerében.


A második rész magyarázatra szorul ezek szerint:

Ahol megtekintem a vevőket (azaz a regisztrációkat), ott a belépés módja lehet 'válasszon', vagy alapértelmezett. Most vagy hagyom a semmin, azaz a "válasszon" fülecskén, vagy alapértelmezettre rakom, utóbbi esetében a vevő nevében be is léptet már a kiválasztás pillanatában.

Mutatok egy képet, úgy a biztos:

[link]

Galibát nem okoz, csak jogilag nem tetszik, hogy tulajdonképp minden vásárló adatával be tudnék lépni és vásárolgatni, mert bejelentkezési jelszót nem kér, a rendszer önmagától átlépi ezt és már az accountjuk fogad a webshop oldalán.

2014. nov. 26. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel ne foglalkoz, ez csak admin panel.

Ha be is lépsz, és vásárólsz az ő nevében, csak magadat szivatod, ha kiszállítod, mert nem veszi át. :-)

Ezt csak rendszer tesztelésénél szokták használni.

2014. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2014. nov. 26. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!