Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HOgyan csinalhatnek magamnak...

HOgyan csinalhatnek magamnak sajat oldalt?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok a fotos szakmaban, de eleg sokan dicserik a kepeimet, es szeretnek egy olyan weboldalt csinalni, ingyen es egyszeruen ami elegge jo minosegi, es egyszeruen tudom kezelni, es ha pontos leirast, es linket tudtok adni, azt megkoszonom! Face oldalam mar van, szoval azt hanyagoljatok! Koszi elore is

2015. jan. 6. 19:05
1 2
 1/17 anonim válasza:
51%
tanulj meg html php css nyelveket alapfokon azt csinálj egy oldalt :D
2015. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
KEdves segitokesz ember vagy te! :D
2015. jan. 6. 19:21
 3/17 atko06 válasza:

Hát nagyon ingyen ez nem lehetséges amit teljesen te dizájnolsz. De esetleg tudom ajánlani az atw.hu (atw-t)

ami elég jó kis oldal ingyen is lehet készíteni. Vagy esetleg az ucozt de azt inkább hanyagoljuk. Az szerintem nem a legjobb. De oldalt ott is tudsz készíteni. Nézd meg. Én ajánlom az Atw-t !

2015. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az a nagy baj, hogy az "ingyen és egyszerűen" ill. a "jó, minőségi, egyszerűen kezelhető" nem egy kategória.

Amivel a legjobb eredményt érheted el relatíve kis tanulással, az a CMS rendszer által készített weblap, egy WordPress vagy Joomla megcsinál helyetted sok mindent, csak a megfelelő pluginokat kell beszerezned és a designt kell megcsinálnod.

Azzal viszont számolj, hogy az ingyen csak .tk domaint és sok szempontból korlátozott tárhelyet kapsz.

G.

2015. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Készíts tumblr -t.

Neked van értelme, nem úgy mint a sok tininek, akik depresziós képekkel rakják tele.

Ott lennének mint referenciák, amit meg tudsz mutatni.

De a fotózás önmagában nem lesz elég, elég jól kell értened a képmanipuláláshoz is,

különféle effektek, és stílusok alkalmazásához...

Szóval nem árt, ha otthon vagy a GIMP/PhotoShop programban.


Ezek nélkül ma már bárkinek lehetnek "jó képei", mert ugye egy jobb telefon is tűrhető képeket tud készíteni.

Pl. Sony Xperia Z -vel is már szinte már "profi" képeket lehet készíteni egy ügyes kézben.

2015. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

*Kezdo vagyok a fotos szakmaban, de eleg sokan dicserik a kepeimet*


Ha elég sokan dicsérik, akkor vannak oldalak, ahol felkínálhatod eladásra, na majd ott kiderül mennyire jók a képeid.

Aztán az így szerzett pénzből már megfizethetsz egy webprogramozót, aki megcsinálja neked az oldalt.

2015. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Drone007 ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy indíts valahol egy fotóblogot. A tumblr, vagy a flickr pont erre vannak berendezkedve, de kereshetsz mást is.

[link]


Ezek többnyire ingyen adnak tárhelyet a fotóidnak, bár az eredeti kópiákat jobb ha megőrzöd biztos helyen.

2015. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egy dolgot jegyezz meg: olyan, hogy ingyen, egyszerűen (szaktudás nélkül), jó minőségben megkapj valamit, olyan nincs.

Ha weboldalt akarsz készíteni, a kvöetkező lehetőségeid vannak:

- Regisztrálsz egy olyan oldalra, ahol - sablonok segítségével - bárkinek lehet nulla tudással weboldala. Ilyenek pl. a mindenkilapja.hu, lapunk.hu, iwk.hu, eoldal.hu, stb. Millió hasonló van.

Előnyök: pofonegyszerű a kezelése, semmiféle szaktudást nem igényel, és pár perc alatt megvan.

Hátrányok: nem néz ki túl elegánsan egy "sanyikaphotography.mindenkilapja.hu" jellegű cím; továbbá az oldalak egyáltalán nem egyediek, ugyanaz a sablonos kinézet, legfeljebb cska a színeket meg az elrendezést tudod változtatni. Továbbá bizonyos, egyedibb dolgok megvalósítása nem is biztos, hogy lehetséges.

- Használsz valamilyen vizuális webszerkesztő programot. Pl. Frontpage, SharePointDesigner 2007, Dreamweaver, KompoZer/NVU.

Előnyök: nem szükséges sokkal nagyobb tudás, mint egy szövegszerkesztő használatához, cserébe viszont pofonegyszerűen létre tudsz hozni látványos, egyedi oldalakat.

Hátrányok: a legtöbb vizuális webszerkesztő szoftver komoly pénzbe kerül, már ha legálisan akarod megszerezni. Az ingyenesek (pl. KompoZer) pedig ebből a szempontból jóval gyengébb teljesítményt mutatnak, mint a fizetős társaik.

Továbbá plusz háttértudás nélkül az így létrehozott oldalak általában meglehetősen egyszerűek, nehéz látványosabb dolgokat belecsempészni.

- Kitanulod a webszerkesztést, de minimum a HTML-t, CSS-t, valamint némi JavaSCriptet és PHP-t.

Előny: csak a képzeleted és a tudásod szabhat határt annak, hogy milyen weboldalad legyen.

Hátrány: értelemszerűen a szükséges ismereteket meg kell tanulni.

- Elkészítteted valakivel.

Előny: ha profi az illető (a jóhaver nem feltétlenül profi, csak azért, mert olcsón megcsinálja), akkor viszonylag hamar, nagyon jó weboldalhoz juthatsz, ami teljes egészében a te igényeid szerint lett kialakítva.

Hátrány: keményen a zsebedbe kell nyúlni.

Továbbá jegyezzük meg, hogy szükséged lesz egy tárhelyre is. (Az első lehetőségnél ezzel nem kell törődnöd, ott ez a szolgáltatáshoz jár.) Ami lehet ingyenes, vagy fizetős. Az ingyenesekért nyilván nem kell fizetni, viszont kapsz egy, az oldaladat elcsúfító reklámcsíkot, rosszabb esetben felugró reklámablakokat. Továbbá csak nagyon korlátozottan (vagy sehogy sem) használhatsz PHP-t és MySQL-t, ami egy komolyabb weboldalhoz elengedhetetlen.

A fizetős meg pénzbe kerül, nem nem tolnak az arcodba egy tucat reklámot, és minőségibb szolgáltatást kapsz.

Továbbá ha saját domain-nevet is szeretnél, azért is fizetned kell, bár nem sokat. :-)


De lehetséges, hogy neked bőven megfelel egy blog is, abból pedig rengeteg ingyenes van: blog.hu, blogspot.com, stb.

2015. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Az atw-nel maradtam, es mar a masodik emailt kovetoen elkeszitettek a weblapomat, de amikor a linket megnyitom, akkor azt irja, nincs jogosultsagom a lap megtekintesehez. Valaki tudna segiteni nekem a holnapi nap delutanjan?
2015. jan. 7. 23:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Weblapot, vagy tárhelyet?

Mert náluk tudtommal csak az utóbbi ingyenes.

G.

2015. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!