Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet ilyet csinálni?

Hogyan lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet olyat csinálni, hogy a blogomon az egér nyila után csillámok lebbegjenek ahogy mozgatom? Elnézés, ha nem vagyok elég érthető. Blogger blogról lenne szó.

2015. márc. 11. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdezel inkább sehogy.
2015. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tied a csillamponinegyeveskislanyoknak.blogger.hu, vagy miért akarsz ilyen szörnyű tettet elkövetni az emberiség ellen?
2015. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
NEM. De ha nekem ez tetszik és egy korrekt kérdés feltettem, akkor nem értem, hogy miért kell egyből nekem esni. Elképeztő. Ez az oldal a segítség adásról is szólna elméletben, de úgy is csak oltás kap az ember.
2015. márc. 11. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Drone007 ***** válasza:

Javascripttel lehetséges

[link]

2015. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:

> NEM. De ha nekem ez tetszik és egy korrekt kérdés feltettem, akkor nem értem, hogy miért kell egyből nekem esni. Elképeztő. Ez az oldal a segítség adásról is szólna elméletben, de úgy is csak oltás kap az ember.


Rosszul fogod fel az első két választ. Attól, hogy valamit meg lehet csinálni, valamit meg tudsz csinálni, attól még nem feltétlenül érdemes megcsinálni. Amit te csinálni akarsz, az lehet, hogy elsőre látványosnak tűnik, sőt az ember még fél percig el is szórakozik vele. De utána nagyon zavaró.


Oké, mikor az ember elkezd weboldalt készíteni, hirtelen kinyílnak előtte lehetőségek, lát mindenfélét, és azt gondolja, attól lesz jó honlapkészítő, attól lesz jó a honlapja, hogy minél több technikai dolgot zsúfol bele, az egérkövető animációtól a hóesésen, a névnap kijelzőn, az időjárás jelentésen, analóg órán át egészen a háttérzenéig.


Viszont ha megnézel egy valóban híres honlapot, egyik sem tartalmaz ilyeneket, pedig hidd el, meg tudnák csinálni, le tudnák programozni. Nem azért nem tartalmaz mondjuk a Facebook, a Youtube, a Gyakori kérdések, az Index vagy az Origo, meg úgy bármilyen általánosan ismert honlap ilyeneket, mert nem tudják hogyan kell. Azért nem tesznek ilyet a holnapra, mert nincs funkciója, nem ad semmit hozzá a honlap értékéhez, viszont zavaróvá teszi a honlap használatát, feleslegesen terheli a látogató gépét. Ha valahol van ilyen funkció – leginkább a névnap, időjárás szokott még előfordulni –, ott annak célja, szerepe van, a szolgáltatás része. Egy hírportálon oké, de egy blogon teljesen felesleges.


Egy blogot azért látogat meg az ember, hogy olvasson. Nem kell rá háttérzene, nem kell egyedi, animált kurzor, nem kell analóg óra hozzá. Ezektől csak amatőr, gagyi, ha úgy tetszik giccses lesz az oldal. Sőt általában azt az érzetet fogja kelteni – és sok esetben így is van –, hogy ezek csak a ténylegesen értékes tartalom hiányát próbálják elfedni. Ha már nincs blogtól elvárható értékességű tartalom, akkor valamivel ki kell pótolni ennek a hiányát. Lehet, hogy a te blogod nem ilyen, értékes tartalom van rajta, de akkor ezt úgy tudod profi módon dizájnba ültetni, hogy kerülöd a felesleges sallangokat. Ha viszont a blogod kevésbé értékes, akkor ettől nem lesz értékesebb, nem fogsz több látogatót szerezni, nem fognak több időt tölteni rajta az emberek.


Egy szépen összerakott dizájn, ami hangulatilag igazodik a tartalomhoz, az teljesen indokolt lehet. De minden haladó, profi honlapkészítő egyetértene azzal a véleménnyel, hogy az ilyen – elnézést a csúnya megfogalmazásért, de így van – parasztvakítás a lehető legamatőrebb húzás, amitől a blogodról alkotott első kép nem jobb lesz, hanem rosszabb.


Nézd meg a legjobb blogokat. Most a blogger.com -ról nem tudok toplistát előhalászni hirtelen, de mondjuk nézd meg a www.goldenblog.hu oldalon valamelyik toplistát. Nem nagyon fogsz olyan blogot találni, ahol ilyen „giccs” elemek vannak. A profizmus első mércéje, hogy egy blog ezek nélkül is képes tartalmat adni, olvasókat, követőket bevonzani.


Ez nem a blogod elleni támadás. Annak a tartalmát nem ismerjük, így nem tudunk róla véleményt alkotni.


Ez nem a személyed elleni támadás. Nem ismerünk téged, a kérdést udvariasan tetted fel, így semmi okunk nem lenne rá.


Ez egy jó tanács, hogy lépj hátra egy lépést a kérdésedtől, és ahelyett, hogy a „hogyan tudom megcsinálni” kérdést tennéd fel, tedd fel előbb a „szükséges-e megcsinálni”, „érdemes-e megcsinálni”, illetve „ha megcsinálom, az jobbá, vagy rosszabbá teszi e a blogomat” kérdést tedd fel.

2015. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!