Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Érdemes még PHP-t tanulni?...

Érdemes még PHP-t tanulni? Tényleg kihalóban van?

Figyelt kérdés
Hamarosan végzek villamosmérnökként, és gondoltam nem lenne hátrány, ha a weboldal fejlesztésbe és beletanulnék, nyáron úgy is tele leszek szabadidővel. A következők gyakorlására gondoltam: PHP, Java (+EE), Ajax meg html természetesen. Azonban már dolgozó javá-s ismerősöm azt mondta, hogy hagyjam a PHP-t, mert már kezd kihalni. Ebből mennyi az igaz? Kérem csak olyan írjon, akinek szubjektív rálátása van, és nem elfogult egyik nyelvvel kapcsolatban sem. :D +jöhetnek még tippek, hogy mit érdemes még tanulni/gyakorolni.

2015. máj. 20. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy van kihalóban, ez hülyeség..

Szinte minden életre való oldal alapja a PHP, csak a komolyabbaké már objektumorientált alapokon nyugszik, nem a hagyományos programozásos verzión.


Szóval érdemes tanulni, de előbb szedd össze hozzá az anyagokat elméleti szinten is, ne egyből a közepébe vágj bele.

2015. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Bocsi, a PHP-ről nincs tapasztalatom, csak annyi, hogy egyik barátom azt tanulja a középiskolában, és megy neki. Én a JAVA-t tanulom, és nagyon tetszik nekem. Ha jól tudom, a JAVA Script is webhelyen megy és elég elterjedt az is.
2015. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a PHP kevés, teljes webes terület ismerned kell.

MySQL, HTML, CSS, JS és különböző technológiák, szemléleteket, modelleket. OOP, MVC...

2015. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem inkább objektív véleményt akarsz?


Totál nincs kihalófélben, ez egy hlyeség.

2015. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És igen... önmagában a PHP kevés.
2015. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Drone007 ***** válasza:

Úgy érzem, hogy a "már dolgozó javá-s ismerősöd" kicsit elfogult a java-val szemben. Ami nem gond, hiszen abban dolgozik.

Jelenleg a PHP az 5.6.9-es verziónál tart, de már arról is pletykálnak, hogy a 7-es verzióba mit terveznek a fejlesztők. Tehát a kihalása erős túlzás.

2015. máj. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Nincs a php-val semmi baj. Tök jól megcsinálja azt, amire hivatott. A gyengén típusosságát kell megszokni, amitől sokan a szájukat húzzák.

A haverod meg tényleg elfogult. Igazából többen szidják a java-t, mint a php-t.

Ajax-hoz meg javascriptet tanuld meg. Könnyen és gyorsan tanulható. Így találták ki. És a nevén kívül semmi köze a java-hoz.

2015. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a PHP kihalóban van, akkor ez azt jelenti, hogy valamelyik szerver oldali programnyelv erősen tör előre és nyomja el, mivel arról nem beszélhetünk, hogy egyre kevesebb a weboldal és webes alkalmazás. Akkor mi is az ami elnyomja a PHP-t? Az ASP, vagy a Java vagy egyéb? én nem érzem így. Mitől van kihalóban? Sokan épp a Javáról nyilatkoznak így, de persze ez sem igaz. PHP-t nem nehéz megtanulni, sokan foglalkoznak vele, ez lehetne indoka, de aki profi benne azért abból nem olyan rengeteg fejlesztő van és épp ezért, hogy sok más technológiát és módszertant is ismerni kell, dehát ez szinte minden programnyelvről elmondható, hogy szimplán a nyelv ismerete nem sokat ér.
2015. máj. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De, igen. Objektív akart az lenni, bocs. :) Köszönöm a válaszokat. OO szemlélet móddal nem lesz gond, mert a 32bites processzorokat is már c++ -ban programozzuk laborokon.
2015. máj. 21. 09:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Messze nincs kihaloban, sot, folyton tor elore es kezd vegre kinoni sok-sok regi betegseget.

Mar az uj verziok baromi sok dolgot tamogatnak es nagyon hatekonyak lettek.


Ha valasztani kene, inkabb a nagy, monolitikus java ee-t kezdik kiszoritani a microservicek... De megsem mondanam, hogy a java ee haldoklik.


Tanulj nyugodtan PHP-t, OOP-t benne, meg persze nem art, ahogy mar mondtak, ha behuzod melle a webes technologiakat.

2015. máj. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!