Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » TEÁOR 6201-es kódú webprogramo...

TEÁOR 6201-es kódú webprogramozó miért nem lehet adószámos magánszemély?

Figyelt kérdés

[link]


Azt hallottam hogy nem lehetek vele adószámos 7-es kódú magánszemély. Miért nem?... hogy ne legyen olyan egyszerű megélni belőle gondolom...

Saját vállalkozáson, kft, satöbbi kívül milyen legális módja van még annak hogy nyugodt szívvel írhassam a megrendelőknek az oldalakat?



2015. jún. 14. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyéni Vállalkozóként tudod csinálni, kicsit több az adó, de még így is vannak kedvezmények, ha nincs akkora bevételed.


Én úgy csinálom, hogy a cég akinél vagyok mint alkalmazott, rajtuk keresztül letudom adózni, és ha épp nincs extra munkám, akkor csak alapbért, ha van akkor adók levonása után, meg kapom mint fizetés...

2015. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja csak az nekem nem éri meg hogy havonta fizessek x összeget és még nem is biztos hogy lesz bevételem... vagy ha van is mondjuk 2 hónap után, akkor befizettem havi szinten az adót és alig marad valami... akkor ez így nulla. Se cégnél nem lehet elhelyezkedni, se szabadúszóként... mehetek gyárba robotolni akkor.
2015. jún. 14. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan nehéz elhelyezkedni, már ha budapest vagy környékén élsz.
2015. jún. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vidéken élek de voltam fent pesten is és nem találtam munkát, ahova el is küldtem az önéletrajzom nem foglalkoztak velem.
2015. jún. 14. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem volt kellő tapasztalatod, gyakorlatod...

Sajnos elég telített a szakma, és tényleg csak annak van esélye, főleg ha vidéki aki teljes körben ismeri, és képes gyorsan minőségit produkálni.

pl. nekem is 6~8 órám van egy megkapott grafikából, komplett reszponzív oldalt készíteni, tartalom kezelő rendszerrel ellátva.

Illetve ha régi oldalt kell optimalizálni, akkor ~3 óra áll rendelkezésemre.

Vinni kell a hajtást, mert ha nincs teljesítmény, akkor hamar megválnak az embertől.

2015. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Webfejlesztő" millió van.

Webfejlesztő kevés. És kevesebben fizetik meg, ill. tudják megkülönböztetni a "webfejlesztő"-ktől.

2015. jún. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!