Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha web programozó vagyok,...

Ha web programozó vagyok, adhatok számlát akkor ha kiváltok egy magánszemély adószámot (7-es kód)?

Figyelt kérdés

Nem üzletszerű és nem rendszeres tevékenység lenne én úgy vélem, mert max. ha egy hónapban 1-2 megrendelés van/lenne.

Valamint a járulékfizetés ami nem teljesen tiszta, de mielőtt elmennék a navhoz érdeklődni megkérdezném azért itt is.

Annyit tudok hogy ha minimálbér 30%-át nem éri el a jövedelem akkor 16% szja "csak" amit fizetni kell, ha pedig meghaladja akkor 27+16%. Ez eddig világos, de mindig ez érvényes minden formában? Valamint növelhetem annyival a nettó árat legalább 50-60%-al amennyi a levonás? Hogy azért megérje nekem is és a megrendelőnek is?



2015. jún. 13. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Számítógépes programozás Teáor számos, vagyis nem lehetsz adószámmal vállalkozó.
2015. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hol tudom ezt megnézni?
2015. jún. 14. 09:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, megtaláltam.
2015. jún. 14. 09:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Hol találtad meg? Én ugyanebben a cipőben járok. Írok privátot, hátha segíteni tudjuk egymást.


Válaszolónak:

Bármit lehet csinálni 7-es adószámmal, aminek nincsen TÁEOR száma, de semmit nem lehet így aminek van?

2015. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyit találtam csak meg hogy valóban van teáor száma a webfejlesztésnek, 6201, de hogy azzal is lehet-e ilyen adószám, arról semmi értelmeset nem találtam mert direkt ködösítenek és nincs egy lényegretörő cikk ami erről szólna...
2015. jún. 14. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszi, közben pont megtaláltam én is:

[link]

2015. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó neked, ha szimplán magánszemélyként csinálod, adószám nélkül, csak egy egyszerű adóazonosító jellel? Aztán majd a cég csinál utánad bérszámfejtést, meg levonogatja amit kell.
2015. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hosszútávon nem valószínű... mivel illegális.
2015. jún. 14. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!