Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Csak engem zavar, hogy kissé...

Csak engem zavar, hogy kissé igénytelen és nem mobilbarát a gyakorikerdesek.hu?

Figyelt kérdés

Ráférne egy alapos ráncfelvarrás. Reszponzív dizájn módfelett praktikus lenne.

Telefonon állandóan ki-be kell zoomolni, régies megoldások stb. Kényelmetlen az egész.



2015. júl. 5. 17:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

"Értelmetlen, hogy minden pixelnyi méret módosításkor újra épüljön az oldal, hiszen valóságban ilyen nem történik soha."


Már bocs, de neked akkor valójában fogalmad sincs a reszponzív dizájn fogalmáról...

2015. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%
Reszponzív oldal mellé jó lenne egy reklámmentesség, akkor még kevésbé használná a mobilnetet. :)
2015. júl. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Értelmetlen, hogy minden pixelnyi méret módosításkor újra épüljön az oldal, hiszen valóságban ilyen nem történik soha."

Nem, a responziv külsőnek nem az a lényege, hogy mindig újra épüljön,

hanem az hogy különböző eszközökön egy kis plusz CSS és JS segítségével optimálisan jelenjen meg, ne kelljen zoomolni, oldalra srollozni...


Van az alap CSS,

amit módosítasz táblagépre.

@media all and (max-width: 800px) { html { } ... }

Majd mobilra oldal nézet

@media all and (max-width: 480px) { html { } ... }

Majd mobilra álló nézet

@media all and (max-width: 360px) { html { } ... }


+ némi JS -el megoldhatsz olyanokat, hogy fix méretű de túl nagy képet, lejjebb méretezel.

Én még a táblázatokat is szoktam zsugorítom annyira, hogy ne lógjon ki.

[link]

2015. júl. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Drone007 ***** válasza:
71%

A jó reszponzív oldal egyáltalán nem használ js-t a megjelenés módosításához, és nem épül újra az oldal minden méretváltozáskor, csak átalakul, igazodik. Nem végez műveletet, nem fogyaszt memóriát vagy töltöget a szerverről, csak igazodik a megváltozott környezethez.

Aki nem tudja mi az a reszponzív dizájn, az ne okoskodjon (négyeske).


Visszatérve az eredeti kérdésre: a GyK-nak nincs érdekében hogy javítsa a megjelenést, vagy modernizálja az oldalt. Miért tenné? Konkurenciája nincs, és bármilyen kényelmetlen, akkor is használni fogja az, aki már megszokta.

2015. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 PHP de kóder! ***** válasza:
51%
engem nem zavar a tehetsegtelen "programozok" szar oldala
2015. júl. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Drone007, nekem nem sikerült megoldanom, hogy az ügyfél által készített tartalom másképp jó legyen.

ha pl. beszúr egy ártáblát, elkerülhetetlen hogy ha túl nyúlna mert már nem lehet hova csökkenteni a cella méretett, de ha 3~5 hasábos táblát amiben esetleg még összevonások is vannak a sorait megtöröm akkor meg átláthatatlanná válik. :-(

Ezért találtam ki, hogy minimálisan de csökkentem a tábla méretét.

Így nem a legszebb, de meg marad az átláthatósága.

2015. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Ezért mobileszközök számára elegendő fix méretekre definiálni a stílust."

Jó, és mekkora egy mobileszköz? Viccen kívül, mert a telefonok sem egyforma nagyok, és akkor ott vannak a tabletek is. És vannak kis laptopok is (netbookok). Hogy oldod meg?

2015. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

H.Tibor87

A Táblázatot is meg lehet csinálni responsive-ra:

[link]


4.

Azt se tudod mi az a responsive design.

2015. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#18: ez csak akkor jó, ha te készíted a táblát és CSS -t.

Ha WYSIWYG szerkesztőben az ügyfél készíti már nem ilyen egyszerű.

2015. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
2015. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!