Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen alternatív megoldásokat...

Milyen alternatív megoldásokat tudtok?

Figyelt kérdés

Üdv. Linuxra váltás esetén milyen alternatívákat tudtok javasolni webfejlesztői környezetnek?


- Szükség lenne egy HTML, CSS, Javascript... PHP-t ismerő programra.

Találtam egy olyat, hogy "Vime" még nem néztem meg, de olyan javaslat érdekelne, ami a Notepad++ szintjén van körülbelül.

A notepad-ban az a jó, hogy egyszerűen beállítható a kódolás és egy ablakban akár 2 részt is írhatok. Például bal oldalt fut a HTML és jobboldalon a hozzátartozó CSS.


Továbbá: Szükség lenne egy olyan eszközre amivel PHP környezetet tudok teremteni. Windows esetén ez az "Xamp" nevezetű program. Linuxon milyen lehetőségeim vannak?


Szeretnék FTP szerverekre is csatlakozni illetve hasonló műveleteket végezni ami windows alatt a Total commanderrel lehetséges.

Jól tudom? Linuxon ugyan ez a "Midnight Commander"?


Tudtok olyan Linux disztrót, amin támogatott az OpenOffice? Az Ubuntu család egyik al tagját próbáltam, ő sajnos nem ismeri az OpenOffice-t és az Ubuntu szoftverközpontban sem találtam... NEM szeretném most részletezni, hogy miért nem tetszik az Libre. Nekem OpenOffice kell vagy valami más ami nem Libre és persze működik is.


Egyenlőre ennyi, de lehet, hogy még eszembe jutnak dolgok amire szükségem lehet.



2015. aug. 4. 18:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem vettem észre. Xamp Linuxra is van. Akkor az nem érdekel. Elnézést.
2015. aug. 4. 18:22
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

OpenOffice-t jó régóta nem fejlesztik, libreoffice az új neve.


Netbeans van linuxra is, többet tud a np++ -nál, sok hasznos funkciót. Kedvencem belőle (sok más program is tudja) a "go to declaration" gyorsgombja, ami az egész projekten belül megtalálja X dolognak a létrehozási helyét.


Linuxra: Total commendert windowsra is rossz használni, otromba és lassú az ftp része. Filezilla van linux és winre is, ami sokkalta jobb az említett commandereknél.

2015. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2015. aug. 4. 18:36
 4/14 A kérdező kommentje:

Én kaptam frissítéseket rá.

OpenOffice-nak igaz régebben, de kijött a frissítése 4.1.1 és mióta használom, azóta pár frissítéssel már találkoztam. Úgy vettem észre, hogy Open sokkal gyorsabb, gyorsabban tölt be...stb

2015. aug. 4. 18:41
 5/14 anonim ***** válasza:
kommander helyett lehet használni a krusadert,ami kinézetre ugyanolyan,mint a kommander.
2015. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"de olyan javaslat érdekelne, ami a Notepad++ szintjén van körülbelül"

* Komodo Edit (én ezt szoktam meg): [link]

* Sublime Text: [link]


"NEM szeretném most részletezni, hogy miért nem tetszik az Libre. Nekem OpenOffice kell vagy valami más ami nem Libre és persze működik is. "

Nálam a Libreoffice jól működik, semmi gondom vele - ráadásul sűrűbben fejlesztik, mint az OpenOffice-t.


A LibreOffice 4.4.5-ös legújabb verziója 2015. 07. 30-án (hamarosan megjelenik az 5.0); míg az OpenOffice 4.1.1-es változata 2014. 08. 23-án jelent meg.

2015. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A frissítés dátumától függetlenül állítom, hogy lassabb.

Ráadásul azthiszem a 2014-es évben jött rá egy oylan frissítés ami nem, hogy javított rajta, de még több bugot hagyott maga után. Azért tudom, mert ilyenen érettségiztem és az elöttem lévő osztály is.

Az engem megelőző érettségizők pont érettségire kapták ki a frissítést és onnan derült ki, hogy kevesebb volt a hiba mint frissítés előtt.


Ebből kifolyólag gyűlölöm a programot. Tudom, hogy milyen hibái vannak és nem szeretnék ezekkel újra szembesülni.

2015. aug. 5. 01:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha szoftverkozpontban nincs is, attol meg az oldalukon letoltheted.
2015. aug. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kovpet ***** válasza:
Php környezetet meg úgy tudsz csinálni, ha felteszed a php-t :) apt-get install php5 (meg mellé valami webszervert, mondjuk apache-ot, akkor libapache2-mod-php5).
2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tom Benko ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Ftp szerverekre kapcsolódás a legegyszerűbben az ftp programmal lehetséges, de gyakorlatilag minden fájlkezelő képes rá.

Az OpenOffice-szal az a helyzet, hogy nagyon lassú a fejlesztése, ezért a legtöbb disztró dobta. Esetleg valami saját repóban megtalálod.

[link]

[link]

2015. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!