Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatzavarokkal, levertségg...

Hangulatzavarokkal, levertséggel, depresszióval küzdök. Alternatív megoldásokat keresek, tudtok e ajánlani bármit a kezelésére, vagy valakit, aki gyógyszeres kezelés nélkül tud segíteni? Akár pszichológus is szóba jöhet!

Figyelt kérdés

Utánajártam a pszichológusok úgy átlagban 10.000 ft-ot kérnek óránként, ami nekem sok. Kértem árajánlatot egy oldalon, még abban reménykedem. Ha tudtok bármilyen alternatív, vagy orvosi megoldást ajánlani, kérlek írjatok! Még az orbáncfűről érdekelne tapasztalat, azt olvastam ilyen természetes hangulatjavítóként... Bár engem inkább a probléma kezelése érdekelne, mint az úgynevezett tünetmentesítés... Úgy tűnik jelen pillanatban, hogy nem jól dolgozom fel a problémáimat... Kitöltöttem egy pszichológiai tesztet, és az lett az eredménye, hogy sürgősen keressek fel orvost... De azt sem tudom, hogy induljak neki, plusz 18 évesen nem szeretnék gyógyszeres kezelést.

Egy lány Budapestről.


2010. júl. 12. 19:21
 1/2 anonim válasza:

Gyógyszer nélkül....


Tisztázd a lekiismeretedet! Minden rendben?


Másodszor a sport , egy kis úszás napfény sokat segít. Fontos hogy legyen feladatod ami fontos neked, munkád, hobbid. Az orbáncfű nekem nem segített, de nálam nagyon durva dolog volt... még nem vagyok túl rajta...

2010. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kellenek "alternatív" módszerek, ha vannak tudományosan igazoltak.


Eleget (és mélyen) kell aludni. Napi 7-8 óra alvás. Lehetőleg ugyanakkor kell minden nap kelni és feküdni. Jobb oldalon vagy hason aludni, mint háton (légzés szempontjából). Napozni kell, legalább napi fél óra napsütés kell a szervezetnek. Mozogni kell, legalább heti 2 óra testedzés. Kerülni kell az alkoholt, még kis mennyiségben is.


Lehet a háttérben hiánybetegség. Ezért B-vitaminokat (B1, B6, B12 stb.), folsavat kell szedni. Nagyon olcsó B-komplex tablettákat lehet venni gyógyszertárban vagy dm-ban. Fémeket (cink, szelén, kalcium, magnézium) is fogyasztani kell, gondoskodni kell a C- és D-vitaminról is. Sokan az omega-3-ra (azon belül EPA-ra) esküsznek, tudományos cikkek jelentek meg, melyek szerint napi 1 gramm EPA szervezetbe juttatása depressziómegelőző és kezelő hatású.


A legfontosabb a megfelelő életmód. Nem szabad a jövőn és a múlton rágódni, hanem arra kell összpontosítani, amit éppen csinálsz. Ha üresjárat van, éppen nincs mire odafigyelned, akkor foglald el magad valami mással, mindegy mivel, csak ne a szokásos gondolatokkal (jaj, mi lesz velem, elrontottam az életemet, senki sem szeret, nincs rám szüksége senkinek, bűnös vagyok stb). A gondolataidat csak te tudod irányítani. Ha előjönnek a rossz gondolatok, le kell őket állítani és kész. Ha szabad időd van, töltsd meg, hallgass zenét, olvass, írj, csinálj valamit, legyen hobbyd, barátkozz, szórakozz. Minél több idődet kösd le valami értelmessel és minél kevesebb időt hagyj a rágódásnak. A depresszió egyik fontos oka lehet a hibás gondolkodás, és ezen csak te tudsz változtatni, ezt helyetted semmilyen tabletta nem végzi el.


Ha mindez nem segít 1-2 hónapon belül, akkor valóban valami komolyabb probléma lehet, és akkor pedig pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell menni, függetlenül attól, mennyibe kerül.

2010. júl. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!