Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP szerveroldali form ellenőr...

PHP szerveroldali form ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom leellenőrizni PHP segítségével azt, hogy az elküldött űrlap az én weboldalamról jön? Köszi a válaszokat előre is!

2015. aug. 25. 15:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam a kérdést, az űrlap a kliens oldalon van, és ha azt elküldi, ugyebár a szerveroldalon ellenőrzi le, és ott kéne csekkolni, hogy az én oldalamról jött-e az űrlap elküldéskor. Én valamilyen munkamenetes megoldásra gondoltam, de azért írtam kérdést, mert nem vagyok benne biztos...
2015. aug. 25. 15:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez ellen szoktak csrf tokeneket hasznalni: [link]
2015. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan miféle űrlapról van szó?
2015. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Drone007 ***** válasza:

A CSRF token használatát javaslom én is.

jó módszer:

1. generálsz egy hashelt, salt-ozott kódot, $_SESSION változóba teszed

2. az űrlapba beteszed hidden inputba ezen a néven (nem értékként)

3. kiértékeléskor (szerveroldalon) ellenőrzöd, hogy a munkamenetváltozóban szereplő nevű input létezik-e


Ha létezik, akkor a te oldaladról jött a request, ha nem, akkor cross-site request forgery áldozata vagy.

2015. aug. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
#4 lehet hogy félreértek valamit, de a curl kezel sütit, szóval ahhoz a sessionben tárolt adathoz hozzá lehet férni.
2015. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A session != suti.


A session ID az ami a sutiben van max, a session tartalma mar a szerver oldalon tarolodik.


Plusz a curl itt nem jatszik, ezzel azt gatoljak meg, hogy random idegen oldalon megadott adatokkal feltoltott formot tudjon a user (akaratlanul) bekuldeni a te oldaladon at.


Azaz van egy pl jelszo cserelo formod es egy usered aki be van lepve a rendszerbe.

Valamint van egy gonosz weboldal, ahova beteved a te kis usered.


Na most a tamado gonosz weboldal csinalhat egy rejtett formot amiben mit ad isten PONT azok az adatok vannak amiket a te jelszo cserelo oldalad is var (mondjuk jelszo, jelszo2) es ezt automatikus "elkuldi".

A bongeszo amikor elvegzi a form kuldest, mivel latja, hogy van session id-s sutid a te sajat oldaladhoz, azt is fel fogja adni.

Aminek eredmenyekent pedig a "jo siteon" belepett usert fog latni a rendszer es fogadni fogja a form adatokat es lecsereli a jelszavadat, amirol te alapvetoen talan nem is feltetlenul tudsz.

2015. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!