Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Klines oldalon mire ügyeljek?

Klines oldalon mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
Saját blogmotort írok, a szerveroldal készen van, MVC minta szerint csináltam, klines oldalon mire ügyeljek? Az a gondom, hogy mindenre amire szükségem van a kinézetnél, css ben meg tudom valósítani. Javascriptet, ennek is egy frameworkjét csak a fixed fejlécnél és az ajaxal lekéregetett blogoknál használok. Azét nem használok komplexebb, már elkészített motort mert először egy sajáttal szeretnék előálni. Wordpressel és egyéb motortal készített oldalaknál szoktam látni a kliens oldali forráskódba, hogy tele van scriptekkel. Mire jók ezek, miket tudok belőle tanulni, hasznosítani? (eddig csak a wordpresses emojis scriptet tudtam értelmezni de azt is miért nem külső hivatkozásból hívják?..)

2016. jan. 11. 07:45
 1/2 Tengor ***** válasza:
Arra, hogy minden böngészőn és minden eszközön ugyan úgy nézzen ki, vagy legalább ugyan úgy működjön.
2016. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudásban hol állsz, de saját motor írása egy nagy falat. Persze, ha van elszántság akkor nem tűnik fel. Továbbá minél nagyobb lesz, annál jobban bele fogsz bonyolódni, ha nem írsz magadnak dokumentációt.


Továbbá a modern (nem csak blogok) CMS rendszerek nem úgy épül fel, ahogy a leírásodból kikövetkeztettem (ha félre értettem elnézést).


Először is te MVC rendszert írtál (adatbázis modullal, stb), ami a Framework kategóriába esik. Majd erre ráhúzva valósítják meg a CMS-t. Lásd legújabb Drupal példának.

Töltsd le és olvass bele a PHP kódba.


Relatív sok keretrendszer van (Framework) amire ráhúzzák az adott weboldalt.

- Symfony

- Yii

- stb


Drupal is Symfony-t használ.


Javaslom a Frameworkök rendszerében elmélyülést, mivel az általad írt rendszer mag fejlődésével összekuszálódhat a belső felépítés.

2016. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!