Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mekkora havi jövedelmem lehet...

Mekkora havi jövedelmem lehet egy linkgyüjteményből?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lefutott, sokak szerint ez már, meg....

de nekem már most van kb egy 500 weboldalam kategorizálva egy területről, amit szeretnék egy weblapon ( linkgyüjteményen) bemutatni. szervezetek, blogok, cikkek, weboldalak...

Ingyenes lenne, reklám bannerekből várnám a bevételt, annyi lenne a csavar, hogy a nem regisztrált tagok, minden kategóriűból csak 10 oldalt látnának ( átlag 40-70 link van és nincsennek átfedések) és egy ingyenes reg. után látnák a többit. az igy begyüjtött e-mail címekkel mit tudok kezdeni, lehet őket értékesíteni pl? 3. félnek?

a tervem az, hogyha a 2. évben is sokan megujítják a reggelést, akkor az már csak féléves időtartamú lesz a hipotézisem az, hogy kb 60% megújítja, ha ez megvalósul, akkor a 3. reg. már egy szimbolikus összegú lesz. 2 dollár, mert azt még kifizetik az emberek hőkölés nélkül.

szerintem egy havi 30-40 ezer látogatót megtudnék csípni ezzel. mekkora bevétellel számolhatok?



2016. máj. 31. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, talán 1 év bejáratás után 2~3 ezer havi egyedi látogatód, és 8~9 ezer munkamenetre számolhatsz.

De legyek most én is olyan optimista mint te, és mondjuk össze jön a 30~40 ezer havonta.

1 látogatóra átlagosan akár 0.4 Ft is kijöhet...

azaz 15~18 ezer könnyedén össze jöhet bannerből.


Az előfizetős résszel az a gond, hogy az emberek nem fizetnek olyanért a neten, amit másik tucat oldalon ingyen megkap.


Magán személyek email címével nem sok mindent tudsz kezdeni.

Értékesíteni elvileg nem értékesítheted, max ha külön felhívod erre a figyelmét regisztrációkor, és azt ő el is fogadja.

Bár egyszerűbb ha te küldöd a levelet, mert akkor elég ha ÁSZF -be benne van, hogy regisztrációjával elfogadja a hírlevelek fogadását...

De! Biztosítani kell, hogy ő letudjon véglegesen iratkozni.


Ha már saját oldalon töröd a fejed, egy társkereső, apróhirdető amiből szintén rengeteg van, még mindig népszerűbb lenne. ;-)

2016. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

apróhirdetős vagy társkeresős mennyiből van meg?

Az igazság, hogy a linkgyüjti régi álmom, a hobbim miatt, szal azt mindenképpen megfogom csinálni, sima statikus, hatml oldal lesz. a későbbiekben akarok majd komolyabb, dinamikus, speckó algoritmusok alapján kereső, elemző oldalt, de ahhoz kell egy jó csapat. a linkgyüjti a kezdő lépés, mert ha találok, olyat aki fa.szán megvalósítja az álmom, akkor visszem magammal a komolyabb projektekbe. link gyüjtire pár 10 ezret szánnék

2016. máj. 31. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!